Opera Mobile 9.5 beta za darmo teraz i dla telefonów komórkowych

Opera Software dostarczane darmowej wersji beta pełnej przeglądarki dla urządzeń mobilnych z systemem Windows Mobile — Opera Mobile 9.51 beta1. Przypomnę, że ostatni build pełnej przeglądarki internetowej dla telefonów komórkowych, Opera 8.65, kosztuje 24$. Czy to naprawdę pełna przeglądarka, i czym to się różni od Opera Mini?

telefon-ui-instrukcja

Przeglądarka teraz nauczyłem się, jak Opera Mini, pokaż podgląd formularza strony z możliwością zaznaczenia i zwiększenia odpowiedniego miejsca – twórcy nazywają ten pan i zoom. Tak samo jest obsługiwany praca w табах. Można zapisać stronę i wysłać go w wiadomości MMS. Oparta na silniku Presto 2.1, Opera 9.51b1 w końcu nauczyłam się pracować normalnie z usługami Google (sprawdziłem na Google Reader — działa idealnie). Podczas pracy w trybie pełnego ekranu w prawym dolnym rogu pojawia się półprzezroczysty pasek, za pomocą którego możliwe jest sterowanie (ale i przyciski urządzenia nie został odwołany). Taka firmowy narzędzie developerskie, jak Opera Dragonfly, tak samo przeniósł się w mobilną operę.

Screen15  Screen13

O prędkość mówić? Nie będę, bo to jest po prostu fantastyczne, inne przeglądarki nerwowo palą w bok, spoglądając z zazdrością. Jak to mówią, lepiej raz zobaczyć, to radzę zobaczyć, jak piękna dziewczyna z CNET bardzo dobrze opowiada o wszystkie możliwości nowej бетки (zobacz film). Przy okazji, wiecie, jaka wyszukiwarka jest domyślnie w programie teraz?

Screen05  Screen03

A w poniższym filmie można zobaczyć, jak daleko na prowadzenie wyszła nowa mobilna Opera w porównaniu z programem Internet Explorer Mobile.

opera mobile 9.5 from HanneSena on Vimeo.

Strona pobierania.