The Tiny Bang Story — Wielka historia małej planety

Fabuła powikłaniem The Tiny Bang Story opowiada o katastrofie, która miała miejsce z planetą «Tiny Planet». Nie wiadomo skąd, pojawił się z głębin kosmosu wędrowny asteroida rozbił na kawałki dawnej równowagi przytulnego świata. To właśnie ten główny puzzle będziemy musieli zebrać, w imię zachowania dawnej życia miejscowych mieszczan nie jest obojętny na яблокам.

The Tiny Bang Story w pewnym sensie kontynuuje dzieło Jakuba Dvorsky i jego słynnego Machinarium. Jak wiele gier tego typu w nią połączyły się пиксельхантинг i decyzji logicznych.

Rozgrywka składa się z serii zagadek o różnych właściwości. Część z nich wykorzystuje kształty i wymiary przedmiotów, inne wymagają logicznego myślenia, inni zwrócą się do matematyki lub po prostu do poszukiwania niezbędnych elementów. Rozwiązanie mniejszych zagadek daje możliwość rozwiązać podstawowy problem, i to w akcji kolejną diabelski samochód w akcji.

Poziom trudności średni. Jeśli nie ma ochoty myśleć, wystarczy zebrać sok z muszki-uspokajające i uzyskać podpowiedź-prowadzenie bieżącej задачке. Co prawda ich zbieranie zajęcie dość муторное i łatwiej wszystko przemyśleć. Tak samo jest sens zwrócić się do serwisu YouTube, gdzie są przejścia dla każdego poziomu.

W grze nie ma limitu czasu. Nie ma pośpiechu, spokojnie zastanawiamy się nad zagadkami, мучаемся się w domysłach i medytujemy. Ostatnio w dużej mierze przyczynia się soundtrack The Tiny Bang Story. Uspokajające dźwięki elfa lasu następują po sobie majestatyczne organowe melodie, a między nimi kompilacji z gatunku ambient. Ta część The Tiny Bang Story może z powodzeniem zastąpić programy dla uzyskania zdrowego snu. W coupe z samej gry dzwonki tworzą tę samą atmosferę, która przyciąga na długo.

Jeśli już wcześniej dotknęły Machinarium, to nie można nie wspomnieć o identyfikację wizualną The Tiny Bang Story. Artyści Colibri Games robota dokładnie, design lokacji jest w stanie zaskoczyć i dać dobry nastrój.

Tiny Bang Theory 3 1

Przykładem może być chociażby pierwszy poziom. Tylko że my колдовали nad zaworami i przekładni w szczerym polu, ale warto kliknąć i dekoracje zmieniają się przytulny salon, babci komoda i okno na ścianie. I tak każda lokalizacja zawiera kilka części połączonych w jedną niepodzielną przestrzeń, ukrywa w sobie ukryty ukryty sens.

Screen01

Wiele budynków stanowią powiększone kopie najbardziej codziennych przedmiotów. Od dawna znana, ale nie mniej efektowne rozwiązanie.

Tak powstały zaskakujące lokalizacje The Tiny Bang Story

Świat gry zawiera wiele interaktywnych obiektów, część z nich zaangażowana jest w fabule, inne animowane tylko dla urody.

Screen05

W najbliższym czasie oczekuje się wersja dla iPad i Android. Tym komu obce gry na urządzeniu mobilnym wykryją wersji dla komputerów Mac na Steam lub mają możliwość pobrać wersję demo (120 Mb) z oficjalnej strony internetowej.

Na zakończenie chciałbym zauważyć, że nie bez powodu wspomniałem słynne dzieło Amanita Design. The Tiny Bang Story podobna w duchu z Machinarium i jest równoległym światem we wszechświecie wspaniałych gier logicznych nowoczesności.