Download Meter — uważamy, że ruch internetowy na nowo (+3 kodu!).

Aktywni użytkownicy iPhone pewnie pamiętają historię sprzed roku, która wydarzyła się z незадачливым młodym człowiekiem. Przypomnijmy, że właściciel korporacyjnej karty sim i firma w której pracował otrzymała fakturę od Beeline w wysokości 500 000 zł za 5 dni korzystania z roamingu u wybrzeży otoczone morzem Północnym. Oczywiście, że by dostać się w takiej sytuacji musi bardzo się starać, jednak pilnować ruchu należy, w czym pomoże Download Metr od Hedonicsoft.

Głównym zadaniem Download Meter dostarczyć ci informacje na temat ilości przekazywanych informacji, co pozwoli kontrolować wydatki na dostęp do internetu ruch, i uchronić się od przykrych niespodzianek. Przejdź w AppStore i zabrać się do zakupu aplikacji. W tej chwili aplet ma ocenę 4+ , który prawdziwie odzwierciedla poziom wykonania programu. Na poważne podejście twórców do swojego potomstwa wskazuje ilość lokalizacji — w sumie jest ich 11 (Polski, Angielski, Arabski, itp.), warto zauważyć, że program jest stale udoskonalane, najnowsza wersja 1.4 ukazała się 9 grudnia.

IMG_0191.APG

Download Meter został załadowany i jest gotowy do użycia. Zacznijmy od ikony, jest dość proste i swoim wyglądem bardziej przypomina ikonę konwertera wielkości lub iPhone ‘ a-linii, w zasadzie pomysł jest zrozumiałe strzałka w dół to ruch, skala symbolizuje pomiar, ale chciałbym bardziej żywe metafory.

Po uruchomieniu programu, użytkownik wykryje «pyszne» interfejs. Jest on wykonany na podstawie standardowych części z zestawu Interface Builder, takie podejście sprawia, że aplikacja jest bardzo wygodny w użyciu. Kolorystyka elementów przyjemna i dobrana prawidłowo, czerwona «podkład» daje informacji na znaczeniu.

IMG_0192.APG

Głównym elementem Download Meter są liczniki. Domyślnie program zawiera trzy «трафметра», uwzględniające ilość informacji: od ostatniego uruchomienia programu, od momentu pierwszego uruchomienia program i z ostatniego uruchomienia lub ponownego uruchomienia. Tradycyjny + w prawym górnym rogu pozwala dodać własne liczniki. Właściwości liczników pozwalają: wyzerować informacje, wstrzymać pomiaru, wybrać rodzaj mierzonego ruchu (przychodzące, wychodzące).

IMG_0193.APG

Zakładki w dolnej części ekranu, dzielą liczniki związane z transmisji danych w sieci WiFi i korzystania z GPRS/3G. Zasługuje na uwagę sekcja z informacje pomocy (?), od tam użytkownik może zbierać przydatne informacje.

IMG_0195.APG

Z technicznego punktu widzenia nie mam żadnych uwag, wszystko nieliczne funkcje działają sprawnie i bez błędów. Dalszego rozwoju funkcji programu najprawdopodobniej spoczywa na ograniczenia ustanowione dla Apple iPhone OS, ale teraz możemy dokładnie dowiedzieć się ile Kb kosztuje wizyta w AppStore i, aby dodać ruch do kosztów (1.99$) Download Meter :-)

Strona programu w AppStore

Twórcy Download Meter dostarczyły 3 kod dla czytelników. Będziemy losować wśród autorów komentarzy do tego postu. Więc zostawiać zgłoszenia, program przydatne :-) Nazwiska zwycięzców ogłosimy jutro, czyli 16 grudnia.

Aktualizacja. Oto nazwiska zwycięzców: Bo. (#5), Bal ‘ in (21), Aleksander (#13). Kody i instrukcje wysyłane przez e-mail, nie zapomnij sprawdzić również folder Spam. :-)