Gry dla iPhone Diamonds Mania (+rozdanie kodów!)

Chyba każdy, kto kiedykolwiek pracował z komputerem, dobrze wie, że jest silniejszy od pracy odciągają małe i skromny shareware-gry. Możliwe nawet, że ktoś z czytelników naszej strony znajdował się pod zależnością takich legend jak Zuma czy Plants vs. Zombies. Najczęściej, grając w nich, nie trzeba myśleć, pomagają zrelaksować się i na chwilę oderwać się od rutyny. Teraz, gdy iPhone i iPod touch оформились jak również platformy do gier, takie jak «rozciągający» zabawki można zawsze nosić ze sobą. Jedna z nich, Diamonds Mania, jest połączeniem sprawdzonych tradycji i ciekawych nowości, na które warto zwrócić uwagę.

Każdy poziom gry zaczyna się od tego, że na ekranie pojawiają się kolorowe (trzeba sądzić, kamienie) kryształy. Jeśli do dwóch (i więcej) tym samym kryształy umieścić jeszcze jeden, to znikną. Zadanie w tym, by na boisku nie było ani jednego kryształu.

Zasada przypomina trochę starą zabawkę Lines, gdzie też trzeba sprzątać elementy (w tym przypadku kulki) w tym samym kolorze. Ale jeśli Lines mogą zanikać tylko linie proste, to w Diamonds Mania gracz może sprzątać i polilinie, najważniejsze jest to, aby co 2 kryształu z tej linii łączyły się w linii prostej między sobą, a nie po przekątnej.

Z drugiej strony, pamiętam nowsza konsola Lumines, w której dodatkowe elementy gracz dodawał od góry, jak w tetris. W Diamonds Mania dodatkowe kryształy są dodawane ze wszystkich czterech stron, na siatce, i tylko na tych liniach, w komórkach których stoją już jakieś inne. Nawiasem mówiąc, w ciągu ostatnich kilku dodanych kamieni można anulować, jeśli gracz zdanie.

Takie rygorystyczne ograniczenia często разбавляются rozwijanego to tu, to tam «bonusowymi» gier, takich jak tych, co zabili 3 komórki wokół siebie lub, na przykład, mogą być dowolnego koloru.

Również są 3 tryby gry:

  • «Taktyczne» — gra kończy się, gdy nie będzie ani jednego kryształu, który będzie można dodać na polu
  • «Strumień» — …jeśli gracz nie jest w stanie usunąć kryształy i wypełni nimi wszystkie możliwe komórki
  • «Pośpiech» — …jeśli gracz nie spełnia w wyznaczonym czasie

Dostarczając zasady gry w ten sposób, twórcy postawili przed graczem zadanie, jak usunąć wszystkie kryształy z pola, nie dodając tam nowych zbędnych (a czasem to jest konieczne miarą). To połączenie rozgrywki ruchów pozwoliło im stworzyć pewną nową квинтессенцию, która na pewno zrodzi cały kierunek.

Gra jest dość oryginalna, więc minusy szukać w niej trudne. Chyba, że od strony technicznej. Twórcy nie przeszkadzało zrobić wsparcie jeszcze jakieś języki z wyjątkiem angielskiego, tak brakuje system podpowiedzi w grze, która się nasuwa. Jeśli jeszcze trochę popracować nad prostej grafiki, dodanie efektów specjalnych, jak, na przykład, w Aurora Feint, zabawki i w ogóle nie będzie można się przyczepić.

Kupić Diamonds Mania można w katalogu App Store.

Cena gry: $1,99.

Język: angielski.

Uwaga: twórcy gry Diamonds Mania przekazał czytelnikom Macradar 9 darmowych kodów. Pierwsze trzy komentatora рагантировано otrzymają kod. Kolejne 6 kodów będą rozlosowane wśród pozostałych czytelników, którzy прокомментируют tę notatkę. Wybrać zwycięzców mi pomoże generator liczb losowych. Uwagi przyjmowane są do końca wtorku (23.59, czas moskiewski). Idź do niego :-)

Aktualizacja. Oto nazwiska zwycięzców: Danches, Alexey, rasweb, Daga, h8hope, dimos, Njordy, Zyoop, Alex. Przyjaciele. sprawdzajcie swoje skrzynki pocztowe