Gry dla iPhone: Soosiz

soosiz-ikona«Ja od babci odszedł, i od dziadka poszedł…» śpiewał Gingerbread w tej samej bajce. Bohater gry Soosiz, o którym zaraz ci opowiem, jest jakieś podobieństwo naszego Bun. Tylko zadania ma trochę inne i wygląda on nieco inaczej.

Gra Soosiz interesująca przede wszystkim swoim niezwykłym modelem grawitacji. Główny bohater może poruszać się między sąsiednimi planetami za pomocą skoków. Gdy tylko jego stopy dotkną powierzchni, na niego zaczyna działać siła przyciągania tej planety, świat obraca się o 360 — najpierw warto trochę przyzwyczaić, ale potem to się nawet podoba :)

Kontrolować swoją postać na łatwiejsze dwoma strzałkami wybiera się kierunek ruchu, a drugi przyciskiem następuje skok. Przy czym, im dłużej przytrzymaj palec na przycisku — wyższy skok, amerykański Gingerbread.

soosiz-01

W grze naszego bohatera czeka wiele przeszkód w postaci złych potworów. Niektóre (zielone, z kolcami) mogą być zniszczone w najlepszych tradycji Super Mario — skokiem na nich z góry. A oto kamiennych potworów trzeba uważać, bo każde spotkanie z nimi kończy się utratą życia.

Po drodze Wybuchowa może zbierać złote monety. Jeśli masz ich zgromadzić 100 sztuk, to Колобку można aktywować Star tryb. W nim gracz otrzymuje dodatkowe bonusy w postaci nietykalność i prędkości.

Na poziomie postać może również znaleźć swoich przyjaciół. Jest to konieczne, aby przejść poziom «na złoto», poza tym, niektórzy znajomi są w stanie «obdarzyć» swojego zbawiciela dodatkowych możliwości.

soosiz-02

Po otrzymaniu pewną ilość złotych medali, użytkownik ma możliwość zagrać w poziom bonusowy z niebieskimi monet: trzeba je zebrać wszystko do jednej w określonym czasie. Muszę powiedzieć, że przejść nie jest tak proste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Jestem pewien, że taka prosta, ale bardzo wciągająca gra spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym, pozwalając, by spędzać czas z odsetkami!

Strona gry w App Store: Soosiz

Strona internetowa dewelopera: TouchFoo

Cena: 1.99$

Indywidualna ocena: 5