Jailbreak sprawia, że iPhone jest podatny

Wśród udogodnień, które oferuje jailbreak iPhone go właścicielom, często podkreślają możliwość przesyłania plików z iPhone na komputer i odwrotnie za pomocą protokołu SSH. Jednak ma swoje wady: w zainfekowanych smartfonów, w których zainstalowany jest odpowiedni klient, wielu użytkowników nie zmienia domyślnego hasła w celu uzyskania dostępu do plików z zewnątrz. W końcu do informacji z ich telefonu może uzyskać dostęp do dowolnej mało najmniejsze orientować się w tym temacie osób.

Ten brak (łącznie z nonszalancją wielu właścicieli smartfonów) wykorzystał pewien holenderski haker, przy czym bardzo oryginalny sposób. Uzyskując dostęp do iPhone ‘ a, on wysyła go do właściciela sms-komunikat, w którym informuje o penetracji w system telefonu i prosi o przejście na swoją stronę i zabezpieczyć smartfon. Jednak za to, aby dowiedzieć się, jak chronić wrażliwy iPhone, człowiek musi zapłacić haker €5 za pomocą systemu płatności PayPal. Po otrzymaniu karty haker wysyła właścicielowi smartfona wiadomość e-mail z informacjami, i okazuje się, że wszystko, co trzeba zmienić hasło dostępu do SSH.

Jailbreak iPhone SMS

Holender później, co prawda, zwrócił pieniądze i opublikował instrukcję, jak zabezpieczyć telefon, za darmo. Ale swoim ofiarom informuje, że inne włamywacze mogą być tacy uprzejmi i używają hacked iPhone w swoich przestępczych celów.

Ta sytuacja dowodzi, że jailbreak sprawia, że iPhone jest bardziej podatny na różnego rodzaju oszustów. I wyjście z tej sytuacji jest zapewnienie przez użytkownika bezpieczeństwo swojego smartfonu lub poprzez zmiany standardowego hasła, albo proste, odstąpienie od włamania w zasadzie. Ponadto, istnieją programy dla iPhone wyłączyć SSH-dostępu do telefonu. Na przykład, taka możliwość istnieje w SBSettings. Ponadto, nie należy instalować klient SSH na telefon po jailbreak, a jeśli nie ma odpowiedniego OPROGRAMOWANIA, to nie ma dostępu do urządzenia z zewnątrz.

Aktualizacja. Nasz czytelnik Rodion Баскаков przysłał przydatne linki: jak zmienić hasło na iPhone