Liczba aplikacji w App Store nieoficjalnie już osiągnęła 100 tys.

Sklep Z AplikacjamiProgram Tuaw, Dave Каоло (Dave Caolo), pisze, że według nieoficjalnych danych dostarczonych zasobów App Shopper, internetowy sklep Apple App Store ma już 100 tysięcy zatwierdzonych przez zespół Apple aplikacji. App Shopper właśnie zajmuje się tylko tym, że wymienia i opisuje wszystkie aplikacje, które pojawiają się w App Store, ich aktualizacji i ceny.

Tak więc, według danych dostarczonych przez App Shopper, w serwisie internetowym sklepie z aplikacjami Apple jest dostępna w sprzedaży 93118 aplikacji, a firmą jest dopuszczony do sprzedaży już 101847 aplikacji. Tak, że jak tylko liczba sprzedających się aplikacji sięga setek tysięcy, należy się spodziewać oficjalnego ogłoszenia o tym przedstawicielami Apple.

Zaledwie miesiąc temu stwierdzono, że w App Store 85 tys. aplikacji, które pobierane miliardy razy (a dokładniej, to dwa miliardy). Jednak nie określa, ile z dwóch miliardów pobranych aplikacji jest darmowe, i jaki procent stanowią płatne rozwoju.

Takie standardy pracy oznaczają, że nawet pomimo pewne problemy i niezadowolenie deweloperów, spowodowane długim okresie zatwierdzania ich produktów, App Store nadal się rozwijać i przyciągać użytkowników.