OCRKit dla iPhone, iPad i Mac: skanowanie, konwersja i rozpoznawanie tekstu

OCRKit dla iPhone i Mac: skanowanie, konwersja i rozpoznawanie tekstu

Jeśli często pracujesz z dokumentami, to ta aplikacja z pewnością wydaje się po prostu niezbędne. Zresztą, jeśli masz na pulpicie dawno nie ma miejsca na papierze, aplikacja przyda się podwójnie. I niech przez długi czas to пролежит bez sprawy, ale zawsze może się zdarzyć w chwili, gdy przenośny skaner w telefonie iPhone jest w stanie udzielić ci poważną przysługę.

OCRKit można zainstalować na iPhone, iPad i Mac. Rozważmy opcje każdej wersji.

OCRKit dla iPhone i iPad

To jest skaner, który zawsze masz przy sobie. Отсканив dokument, można go rozpoznać i edytować bezpośrednio w aplikacji, a następnie skopiować i wkleić do innej aplikacji lub na e-maila. W programie wykorzystana technologia Optical Character Recognition, która pozwala rozpoznać tekst w ramach graficznego.

OCRKit dla iPhone i iPad obsługuje wiele języków. Przed tym jak skanować dokument, upewnij się, że masz zainstalowany odpowiedni.

Podczas fotografowania dokumentu trzymaj aparat możliwie dokładnie, unikać przedostania się na dokument cieni i odblasków. Można strzelać w trybie poziomym (tylko przed rozpoczęciem skanowania, upewnij się, że aparat zaskakuje). Technologia OCR wymaga wyraźnych obrazów, dlatego najlepiej program działa na iPhone 3G, iPhone 4/4S i iPad 3. Na urządzeniach starszych pokoleń aplikacja może być używana tylko w zestawie a макросъемочным obiektywem. Jeśli zdjęcie zostało zrobione w dobrej jakości, to aplikacja rozpoznaje tekst jest bardzo dobrze.

OCRKit, w przeciwieństwie do wielu innych podobnych aplikacji, wykonuje pełną przetwarzania obrazów (w tym rozpoznawanie) bezpośrednio na urządzeniu. To znaczy, że ci będzie potrzebne połączenie z internetem w celu jego użycia, co jest bardzo wygodne w wielu przypadkach (na przykład, gdy jesteś w innym kraju, nie tracić dodatkowych pieniędzy). Wszystkie rozpoznane dokumenty są zapisywane w aplikacji, a jeśli potrzebujesz wysłać je pocztą, możesz zrobić to później.

OCRKit dla komputerów Mac

Wygodna i prosta aplikacja do konwersji plików PDF i tworzenia plików PDF z możliwością wyszukiwania tekstu. Tutaj również wykorzystana technologia OCR i ona radzi sobie z obrazów pochodzących ze skanerów i kopiarek i stworzone przy pomocy aplikacji biurowych.

Korzystać z aplikacji OCRKit bardzo proste: trzeba przeciągnąć dokument w niego lub na jego ikonę w docku. OCRKit rozpoznaje kilka języków. Formaty, z którymi działa aplikacja: TIFF, JPEG, JPEG2000, PNG, PNM, BMP, OpenEXR.

Program może pracować z dokumentów wielostronicowych, podczas skanowania nie ma potrzeby sortowania blachy ręcznie, funkcja automatycznego obrotu określa orientację arkusza.

Dzięki pomocy AppleScript, aplikacja OCRKit można wykorzystać do realizacji programowalnych zasad konwersji.

Aplikacje OCRKit proste i łatwe w obsłudze, wysokiej jakości i niezawodny produkt. Jeśli regularnie spotykacie się z koniecznością pracy z plikami PDF, zaleca się zwrócić szczególną uwagę na te narzędzia.

OCRKit dla iPhone i iPad | Pobrać w App Store (99р.)

OCRKit dla Mac | Pobierz w Mac App Store (1690р.)