Oszust został wygnany z App Store

Jak się okazało, przewodnik Apple nie toleruje nie tylko kiepskich aplikacji do App Store, ale jeszcze i szczerej kłamstw, za które ostro karze winnych. Tym razem w niełaskę znalazła się firma-deweloper aplikacji dla iPhone – Molinker.

Pracownicy firmy sami sztucznie zawyżali ceny oszacowanie od swoich aplikacji, stawiając wyłącznie wysokie oceny. Większość najwyższych ocen (pięć gwiazdek) z ogólnej liczby wzbudziła podejrzenia użytkowników i polecenia App Store. W końcu naprawdę się otworzyły: okazało się, że sami twórcy aplikacji pisali do nich pozytywne opinie (o czym mówi ломанный angielski język, charakterystyczny dla samych aplikacji). Do tego brak zaufania z pewnością byłyby 43 wysokie oceny (z 44 w ogóle) jednej z gier, uzupełnione entuzjastycznymi komentarzami.

01_molinker_reviews

Kara wszystkie aplikacje od Molinker zostały usunięte z App Store, a to ani dużo, ani mało, ponad tysiąc przewodników, tłumaczy i programy do przeliczania walut. Przedstawiciele samym Molinker w odpowiedzi na prośbę o skomentowanie sytuacji, stwierdził, że nie rozumieją, co jest powodem takiego kroku instrukcje Apple, i że Molinker czeka od Apple wyjaśnień.