Programy na iPhone: Bump

wypukłości-ikonaNie ma nic lepszego niezwykłych programów dla iPhone ‘ a, zwłaszcza, jeśli są one przydatne i darmowe. Pozornie wysłać osobistą wizytówkę lub kilka zdjęć można i zwykłą pocztą, ale po co te trudności, jeśli jest Bump?

Zasada działania jest bardzo prosta:

  • można wybrać informacje, które chcesz wysłać do innego użytkownika;
  • czekasz, aż się uruchomi to aplikacja;
  • bierzesz iPhone w ręce i podrzucasz im na подставленной ramieniu towarzysza, trzymającego swój gadżet.

Po tego programu połączą się i rozpocznie się przesyłanie danych. Do swojego kontaktu można dodać zdjęcie z biblioteki urządzenia i kontaktów innych osób znajdujących się w książce telefonicznej. To prawda, warto wziąć pod uwagę jedno jedno ograniczenie — Bump nie może przenieść więcej 4 obrazów i 4 kontaktów na raz.

bump1

bump2

Niestety, czasami program nie znajdzie drugie urządzenie, albo fałszywie działa. Jednak nie jest to mocno irytujące, tak jak dzieje się bardzo rzadko.

bump3

Również firma Bump Technologies oferuje programistom swoje API, dzięki czemu podobna funkcja może pojawić się i w innych aplikacjach. Jako pierwsi zdecydowali się na eksperyment w firmie PayPal, organizując w ten sposób na przesyłanie pieniędzy z jednego konta na drugie.

A dla bump-maniaków jest jeszcze dodatkowa aplikacja — BumpRadar, który pokazuje aktywność znajdujących się w pobliżu użytkowników w czasie rzeczywistym.

Strona gry w App Store: Bump

Strona internetowa dewelopera: Bump Technologies

Cena: za darmo

Indywidualna ocena: 5