Rok App Store: 5 najlepszych programów dla iPhone ‘ a

Na moim iPhone zostało wiele programów — sześć stron, ale jest tylko kilka aplikacji, do których wracam z dnia na dzień i dzięki którym nie wyobrażam sobie możliwości zmienić telefon. Oto 5-ka najlepszych, najbardziej przydatnych programów dla iPhone ‘ a:

Evernote (za darmo, przegląd MacRadar)

To nie tylko miejsce, gdzie można przechowywać notatki i elementów stron www. To twoja druga pamięć. Przecież aparat i fonograficzne funkcji iPhone ‘ a pozwala szczegółowo dokumentować świat. Jedyne, czego nie można zapisać w Evernote, to uczucia i zapachy. Do aplikacji można dodać synchronizację z twoich stron-konta i klienta pulpitu, który jest dostępny dla komputerów Mac i PC.

IMG_0496.APG

IMG_0495.APG

OmniFocus ($9,99, przegląd MacRadar)

OmniFocus – GTD task manager, który będzie twoim asystentem — z doskonałą pamięcią i nic nie przepuszcza. Aplikacja dla iPhone jest w stanie synchronizacji z pulpitu wersji bezpośrednio lub za pośrednictwem serwisu MobileMe. Jeśli lubisz tenis OmniFocus, to kochać go jeszcze bardziej z tak doskonałym mobilnym uzupełnieniem.

IMG_0498.APG

IMG_0499.APG

Alternatywy: Things i Doris.

Tweetie ($2,99)

To chyba najlepiej na dziś klient do komunikacji na Twitterze. Bez względu na napięty rynek tego typu aplikacji, Tweetie natychmiast osiedlił się w «tożsamości» wielu użytkowników. Tajemnica sukcesu — przyjazny dla użytkownika interfejs.

IMG_0503.APG

Alternatywy: TweetDeck, Twitteriffic.

Skype (za darmo)

Główną zaletą aplikacji Skype dla iPhone ‘ a polega na korzyściach starszego brata — wszechstronność, kompatybilność, idealna voice over IP i po prostu niesamowita wygoda. Dzwonić głosem można tylko przez wi-fi a 3G nie ma. Ograniczenia związane z programem, a z nierozsądne zachowanie operatorów, którzy boją się stracić «skórki chleba». Do korzystania z funkcji głosowych Skype zainstalować firmware 2.2.1 lub 3.0, tak jak w wersjach starszych dzwoniąc program zawiesza. Jeszcze aplikacji bardzo brakuje Push-powiadomień, które teraz są u najbliższego konkurenta Nimbuzz.

IMG_0506.APG

Alternatywy: Fring i Nimbuzz.

Remote for iTunes (za darmo)

Program ten pozwala sterować odtwarzaniem muzyki na komputerze Mac za pomocą iPhone ‘ a, jeśli znajdują się w tej samej sieci wi-fi. Na iPhone są przekazywane nawet okładki albumów. Remote dla iPhone ‘ a — najlepszy pilot ZDALNEGO sterowania dla melomana! Zdjęcia poniżej nie jest mojego iPhone iPod ;)

IMG_0507.APG

IMG_0508.APG

Alternatywy: nie znaleziono.

A jak wyglądają twoje pięć ulubionych programów dla iPhone/iPod Touch? Aby można zawrzeć w liście?