Rozczarowany w App Store deweloperzy zaczęli odchodzić na inne platformy

Praca zespołu internetowego sklepu App Store, a dokładniej proces zatwierdzania aplikacji, nadal denerwować i drażnić deweloperów. Tak tyle, że legendarny zespół Rogue Amoeba (autorzy Airfoil) zrezygnowała z planów tworzenia aplikacji dla iPhone ‘ a.

Ostatnią kroplą postawa pracowników App Store do nowej aplikacji z Rogue Amoeba – Airfoil Speakers Touch 1.0. Początkowo aplikacja została podjęta do sprzedaży, ale potem twórcy otrzymywali komunikat o problemach z dźwiękiem w grze, wysłali jej zaktualizowanej wersji w App Store i w ciągu czterech miesięcy nie otrzymywali żadnej odpowiedzi. Następnie pojawiły się nowe pretensje do twórców, związanych z wykorzystaniem aplikacji graficznych znaków należących do Apple. Chociaż, jako elementów nawigacyjnych (jak w przypadku Airfoil) takie znaki użyć dozwolone. W końcu pracownikom Rogue Amoeba musiałem usunąć zakazanej do użycia grafiki.

Pracownik Rogue Amoeba Podłoga Кафасис (Paul Kafasis) informuje, zwracając się do użytkowników iPhone ‘ a, że zespół App Store działa prawidłowo, tworząc programistom przeszkody na drodze do pełnej pracy. Kiedy w Rogue Amoeba naprawili błąd z App Store nie było żadnej odpowiedzi po wysłaniu zaktualizowanej wersji aplikacji. W tym samym czasie, wersja z błędem nadal dostępne w sklepie internetowym. W rezultacie zespół Rogue Amoeba postanowiła zająć się tworzeniem aplikacji dla Mac, rezygnując z Эпстора.

Joe Хьютт, kolejny legendarny programista, który jest jednym z autorów Firefox, Frebug, Facebook for iPhone, również w swoim czasie zrezygnował z dalszej współpracy z App Store. Prawda jest przekonany, że sklep z aplikacjami Apple — to lokomotywa, która jest już nie do zatrzymania. Miejsce jednego zmarłego autora zajmą 1000 nowych.