Stone of Destiny HD — poszukiwaczami przygód [Gry dla iPad] (+3 kodu dla czytelników!)

Wielu z nas kocha przygody. A już przygody wirtualne, a nawet bardziej. Nie ma potrzeby zamawiać bilety, zbierać ciężki plecak, w końcu oderwać ciało od ulubionego fotela. A jednak czasem warto zanurzyć się w grobie, odrzucić lenistwo i wyruszyć na spotkanie z jeszcze lepszą zabawę w odległe krainy.

Gdzie się udać? Tak przynajmniej na stanowiska działki Stone of Destiny (Stone of destiny). Meksyk, Peru, Wybrzeże Kości Słoniowej i stara Europa. Wraz z dwoma bohaterami адвенчуры odwiedzimy ukryte przed oczami zwykłego turysty tajemnicze miejsca i tajemniczych budowli na całym świecie. Los podróżnika będziemy rzucać się w otchłań oceanu i ciemne lochy.

Fabuła Stone of Destiny objawia się za pomocą wstawek w postaci komiksu. Tak wejdziemy w wir wydarzeń między dobrem i złem. Tajemnicza mapa, dawny ołtarz, mistyczne znaki i pokryte tajemnicą kamień losu, obiecują ciekawe wydarzenia i mnóstwo wrażeń. Ale pierwszą rzeczą, którą musisz zebrać przedmioty w gabinecie wuja, nagłe zniknięcie którego stawia przed graczem wiele pytań.

IMG_0419.jpg

Szukaj przedmiotów z listy, to głównym składnikiem Stone of Destiny. Gier z gry hidden-object w AppStore nie mało, ale w odróżnieniu od wielu ma rosyjski interfejs, który dla wielu graczy będzie decydujące. Tak samo warto wspomnieć, że to właśnie ten quest był pierwszym z wielu gier tego gatunku w AppStore.

IMG_0417.APG

Spróbuj się znaleźć na tym zdjęciu «uśmiech»

Największą trudność powoduje wyszukiwanie jaszczurki, naturalny kolor tych zwierząt sprawia, że się spieszył nawet najbardziej uważnych graczy. Warto pamiętać, że nie wszystkie obiekty mogą być tym, czym się wydają. Tak więc, na przykład, dinozaur może stanąć w postaci starego czaszki jakiegoś теринозавра rexa. Bywa i tak, że przedmiot z listy znajdować się w formie rysunku na ścianie. Wszystko to wprowadza poszukiwacza przygód jakiś błąd i sprawia, że gra ekscytujące. Do szczególnie trudnych przypadków ma sens skorzystać z podpowiedzi.

IMG_0432.APG

Twórcy starali się urozmaicać zadania, na przykład, wyszukiwanie w formie przedmiotu.

Aby utrzymać zainteresowanie gracza w całej historii, twórcy poszli jeszcze dalej, dodając w Stone of Destiny zadania logiczne o różnym stopniu trudności, wykonane w 3D. Tak bohater wystąpi w roli расхитителя egipskich grobowców (a jak bez tego) i z naszą pomocą skorzysta sarkofag z odpowiednią zawartością. Znalazło się miejsce oddziaływania z różnymi magicznymi kryształami i ruchomych kamieni. W rzeczywistości, dla gracza z doświadczeniem gry w puzzle, nie bułka z masłem, dla reszty będzie musiał mocno zastanowić.

IMG_0438.APG

Mądrze przeciągnij i upuść гробики od jednej ściany do drugiej

Wizualnie Stone of Destiny wykonana solidnie, z dużą ilością szczegółów i animacji. Dla każdego poziomu (a jest ich w grze ponad 25-i) przedstawiono własna kompozycja muzyczna, dobrana zgodnie z dekoracjami. Warto zauważyć, jak realizowany ołtarz i dodawanie znaku na jego powierzchni. Własnym palcem gracz musi narysować symbole magiczne. Przy czym i tu nie obyło się bez zagadek, pisanie niektórych wymaga opieki i pomysłowość.

IMG_0421.APG

Rysowanie ikon ulubiona przeze mnie część Stone of Destiny :)

Od Stone of Destiny chciałbym większej trudności. Czas na ukończenie poziomów stosowany zbyt wiele i od tej grze brakuje dynamiki. Jest to ciekawa адвенчура z innej gry, zabawa zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Fabuła, pełna mistycyzmu i tajemniczymi wydarzeniami, zwieńczona zakończenie godnej…, a to, co zakończeniem, dowiesz się sami, zanurzyć się w świat Stone of Destiny.

Deweloper dostarczył 3 kod dla czytelników Макрадара. Warunki częste: opowiadamy na twitterze o ten przegląd (na przykład, «Na @MacRadar przegląd i losowanie gry Stone of Destiny HD dla ipada http://goo.gl/bsC4»), link na twój wpis publikujemy w komentarzach. Nazwiska zwycięzców ogłosimy w środę. Idź do niego :)

AKTUALIZACJA. Nazwiska zwycięzców: @Mimal1, @noraleks, @Night_Shadow_1. Kody wysyłane za pośrednictwem twittera. Dziękuję wszystkim za udział :)

Strona w App Store: Stone of Destiny HD

Strona internetowa dewelopera: Avallon Alliance Ltd.

Dodatkowe informacje kategoria wiekowa +9

Cena: 3.99$

Osobista ocena: ★★★★★