Tat Tap Revenge dla iPhone przynosi Tapulous $1 mln w miesiąc

TapoulosCzy tworzenie gier dla iPhone zamieni się w prawdziwy biznes? Deweloperzy z Tapulous odpowiedzą na to pytanie twierdząco: tak, można. Ostatnio ta mała firma pokonała psychicznie ważną poprzeczkę i stała się zarabiać ponad 1 mln dolarów miesięcznie.

W Tapulous zaledwie 20 pracowników, w tym psa o imieniu Bentley. Strona główna opracowanie – gra Tat Tap Revenge – w tej chwili został zainstalowany w tożsamości ponad 20 milionów razy, a grali w nie użytkownicy ponad 600 milionów razy.

Jak twierdzą przedstawiciele Tapulous, firma opłacalny, ale konkretnych danych sprzedaży nie poruszamy. Dyrektor generalny firmy Bart Декрем (Bart Decrem) informuje, że zarząd firmy planuje aktywnie wykorzystać komercyjny wzrost w obszarze aplikacji mobilnych, podobnie, jak taki używali twórcy Zynga, Playfish i Playdom w sferze społecznej.

Baza do instalacji aplikacji mobilnych rośnie szybko – Apple sprzedał ponad 50 milionów iPhone i iPod touch.

Zyski Tapulous otrzymuje od sprzedaży niektórych aplikacji, umieszczenie w nich reklam i sprzedaży utworów dla swoich gier. $1 mln w miesiąc — to prawdziwy sukces firmy w 20 osób.