Użytkownicy jailbroken iPhone warto zapomnieć o Push-powiadomień

iPhone kliknijProgram ReadWriteWeb Sarah Perez (Sarah Perez) poinformowała, że niedawno opublikowane aplikacja dla iPhone OS 3.0 – NotifyMe (przypomnienia o ważnych wydarzeniach lub właściwych sprawach) — natychmiast wywołało niezadowolenie użytkowników. Ludzie zaczęli zwracać się do programistom z reklamacją, że Push-alarmy nie działają. Jak się okazało, problem występuje praktycznie tylko u tych użytkowników iPhone ‘ a, których telefony były odblokowane, to znaczy, hacked, aby pracować z innymi operatorami telefonii komórkowej (przy okazji, jailbreak w tym przypadku w żaden sposób nie wpływa). A twórcy nic nie mogą zrobić w tej sytuacji, ponieważ aplikacja została opracowana z myślą o normalnych, a nie przerobiona słuchowe.

Rzecz w tym, że w przypadku korzystania z невзломанного iPhone wszystkie aplikacje oparte na technologii Push powinny otrzymywać od APN-serwera Apple unikalne identyfikatory dla telefonów. To właśnie za pomocą tych identyfikatorów serwery określają urządzenie i zainstalować z nim połączenie, pozwalając uruchomić aplikację. Jeśli telefon jest jailbreak, komunikacja z serwerem nie może być zainstalowany, więc aplikacja nie uruchamia się. O tym powiedział jeden z twórców NotifyMe Dominik Balog (Dominik Balogh).

Pozornie problem z NotifyMe musi zajmować tylko tych, którzy korzystają z взломанным iPhone. Jednak, jest ona bezpośrednio dotyczy i deweloperów. Oprócz masy skarg i żądań obsługi, niezadowoleni użytkownicy pozostawiają niepochlebne komentarze na temat aplikacji w sklepie internetowym iTunes App Store. W końcu inni użytkownicy, którzy będą przeglądać aplikacje w sklepie, nie chcą kupić «wadliwej» program NotifyMe z powodu złych opinii.

Sama firma Apple ignoruje problem, choć równie dobrze mogła by wesprzeć twórców. Można by реконфигурировать serwery APN – aby przynajmniej wysłał komunikat o błędzie i tym dawali programistom wiedzieć, w czym dokładnie jest problem z pracą ich aplikacji. W takim przypadku twórcy dodali by do opisu produktu wiadomość o tym, na jakich iPhone będzie działać ich dziełem, a na jakich – nie.