W sklepie App Store dodano wyszukiwanie wg słów kluczowych

Kierownictwo firmy Apple uznało, że warto popracować nad udoskonaleniem wyszukiwania w sklepie internetowym App Store. Teraz deweloperzy aplikacji dla iPhone i iPod touch musi podczas ładowania za pomocą programu iTunes Connect swoich programów na zasób wpisać słowa kluczowe (do 225 znaków), za pomocą których klienci mogą wyszukiwać i pobierać potrzebne aplikacje.

Konieczność ulepszającej poszukiwaniu istnieje już od dawna, bo w sklepie App Store znajduje się ponad 65 tysięcy różnych aplikacji. Nawet dyrektor generalny Apple Tim Cook (Tim Cook) potwierdził to podczas ostatniej konferencji poświęconej finansowych wyników firmy. «Jak wiadomo, robimy to [категоризируем programy] według typów aplikacji, podkreślając najbardziej popularne, najczęściej sprzedawane, i tak dalej» – powiedział pan Cook.

Przykład tego, że trzeba poprawić wyszukiwanie według haseł użytkowników – wyniki wyszukiwania na stronie App Store na życzenie «EA» (marka Electronic Arts). Zamiast aplikacji od tej firmy wyszukiwanie wydał wśród pierwszych wyników 15 gier od dewelopera Digital Chocolate. A wszystko dlatego, że skrót «ea» oznaczało w tym czasie «each» – «każdy».

Ponadto niezależni obserwatorzy również krytykowali szukaj w App Store, a raczej jego brak. Wśród takich – analityk Charlie Wolf (Charlie Wolf) z firmy analitycznej Needham & Co. Jego zdaniem, konsumentów musi przyciągać unikalnym doświadczeniem zakupu programów w App Store, jakiego nie oferują inne innych sklepów internetowych. Wolf twierdzi również, że należy wyodrębnić w osobną kategorię aplikacji, z których wielu użytkowników kupują produkty Apple — smartfony i odtwarzacze.

W ten sposób, innowacja warto liczyć odpowiedzią na prośby konsumentów i komentarze analityków, a także szansą na tym, że użytkownicy będą częściej, częściej i результативнее korzystać z App Store.