ArtRage — program do twórczości artystycznej

To jeden z tych programów, który sprawia, że nasze życie jaśniejsze. ArtRage może stać się dla początkującego komputerowego artysty prawdziwym pomocnikiem. Potrafi emulować rysunek frędzle, piórem, markery, ołówkiem, tuszem, przy czym zrobiono to na tyle skutecznie, że mimowolnie zapominasz, że jesteś przy komputerze, a nie na sztaludze.

2007-12-04_125241

Interfejs programu jest ponad wszelkie pochwały — tak pięknych programów dawno już nie spotkałem. Wszystko zostało zrobione tak starannie i wygodnie, zamknąć go po zakończeniu pracy nie chce. Jeśli masz tablet to w pełni uzbrojone: wybór pędzli duży, ustawienia ich zróżnicowane, paleta, wymazy, skala — w pełni konfigurowalne, aż do siły nacisku na płótnie i gęstości farb. Istnieją nieograniczone cofanie zmian, aż do czystego arkusza, mini-podgląd obrazu (przydatne, jeśli редактируешь części swojego obrazu z dużym powiększeniem).

Program obsługuje pracę z warstwami, tak samo jest import PSD ze wszystkimi warstwami. Wszystko to można zapisać w obraz każdego znanego formatu, albo w swój format. Przy okazji, twórcy wcześniej zadbali o предпросмотре takich plików w eksploratorze windows, poprzez mały dodatek ArtRage Thumbnail Viewer. Byłem po prostu zafascynowany takie piękne, wygodne, jakiś bardzo pozytywne w całym programem. Dostępne są wersje dla Windows i Mac OS.

Można korzystać z darmowej wersji, ale można zakupić płatną, która różni się ogromnym zestawem dodatkowych funkcji (różnice): za 25 zł można kupić w standardowej wersji, a za 39.95$ w wersji PLUS na CD z подробнейшей instrukcją i wideo-lekcje o technikach rysowania w programie. Tak samo jest wersja ArtRage 2 UMPC — jak już sama nazwa wskazuje, jest przeznaczona do pracy w ultra-przenośnych urządzeniach. Świetne forum, na którym użytkownicy udostępniają swoje dzieła, dzielą się sztuką rzemiosła, przy czym z pod ich komputerowej pędzla wychodzą bardzo przyzwoite pracy.

co_to__176

офсайт | pobierz