Cooliris — plugin, który z przeglądarki wspaniały przeglądarka zdjęć

tiaurus-0185

Ten wspaniały plugin pozwala organizować piękny przeglądanie zdjęć znajdujących się w internecie, w sieci lokalnej lub na komputerze.

Po instalacji staje się dostępne przeglądanie zdjęć w nowej postaci, znajdujących się na różnych stronach internetowych:

  • Image Search: AOL Images, Ask Images, Google Images, Live Images
  • Photo Sharing: deviantART, Flickr, Fotki, fotocommunity, Photobucket, Picasa, Web, Albums, Smugmug
  • Professional Stock Photos:Getty Images
  • Video: Hulu (USA only in Cooliris), YouTube
  • Social Networks: <url>, Facebook, Myspace, Hi5, MySpace

i dwa tuziny innych usług. Lista imponująca, a jeśli wziąć pod uwagę, że w nim są wszystkie popularne w runecie usługi przechowywania zdjęć, wtyczka staje się bardzo użytecznym narzędziem do ich przeglądania. Jak to wygląda? Świetnie to wygląda!

tiaurus-0187

Po zainstalowaniu wtyczki po wejściu na stronę Cooliris pojawia się piękny oparty na przeglądarce interfejs użytkownika, zaprojektowany w ciemnych kolorach. Można nigdzie się nie wchodzić —po instalacji wtyczki obok obrazów, znajdujących się w obsługiwanym serwisie pojawi się rozpoznawalna ikona otwiera interfejs przeglądarki.

tiaurus-0193

W nim jest pasek nawigacji (po lewej) i elementy sterujące (na dole). Jeśli w panelu nawigacyjnym wybrać lokalne położenie zdjęcia, lub wpisać adres magazynu online, wszystkie znalezione zdjęcia będą czekać w piękną galerię, sięgającą daleko. Poruszanie się po galerii bardzo szybkie, jeśli kliknąć na zdjęcie, otworzy się w większym wyświetlania. Dowolne zdjęcie można dodać do ulubionych, a potem z tych zdjęć tworzyć swoje galerie (musisz być zarejestrowany w serwisie).

tiaurus-0188

Zdjęcia można otworzyć w oryginalnym rozmiarze, w menedżerze plików, przeglądanie w trybie pokazu slajdów. Cooliris doskonale zintegrowany z Twitterem, działa w przeglądarkach Internet Explorer, Firefox i Safari, jest wersja dla iPhone ‘ a.

tiaurus-0190