GMDesk — uruchamianie usług Google poszczególnych programów

Serwisy internetowe zdobywają coraz większe rozpowszechnienie. Są już na tyle dobre, że mogą konkurować pod względem funkcjonalności i wygody z офлайновыми aplikacjami. Zakładając taki rozwój programów online, Mozilla wydała Prism, a Google i w ogóle dołączyła możliwość korzystania z usług internetowych w postaci oddzielnych aplikacji w przeglądarce. Twórcy GMDesk idziemy na tej samej drodze — stworzyli program, który uruchamia usługi Google, jak poszczególne aplikacje.

tiaurus-0053

GMDesk działa przez Adobe Air, a to oznacza, że program będzie działać we wszystkich stacjonarnych systemów operacyjnych. Ustawienia programu nieskomplikowane — po prostu podać login i hasło do konta Google i wejść na jeden z serwisów internetowych. Można ustawić domyślny, w jaki usługa logowanie po uruchomieniu GMDesk:

  1. Google Mail
  2. Google Calendar
  3. Google Reader
  4. Google Docs
  5. Google Maps
  6. Picasa Web Albums

tiaurus-0054

Program obsługuje Google Apps, jest w stanie rozwijać się na pełny ekran, zapisuje konfigurację okna. GMDesk — świetna alternatywa dla tego rodzaju programów. Problemy z cyrylicą, niż często grzeszą programu Adobe Air, nie.

Pobierz GMDesk: http://code.google.com/p/gmdesk/.