Klient poczty od Netscape

Netscape nadal produkować swoje produkty oparte na kodzie Mozilli. W ślad za Netscape Navigator, o którym Демоблог już pisałem, wyszedł Netscape Messenger — funkcjonalny klient poczty e-mail.

2007-12-01_131513

Ten program pocztowy jest praktycznie эдентичным Mozilla Thunderbird: tak zbudowana struktura wewnętrzna, te same nalewki, korzystanie z tagów, pełne wsparcie dla rozszerzeń. W Netscape Messenger w kreator konfiguracji kont początkowo raz dodany Gmail ze wszystkimi ustawieniami. Klient obsługuje grupy dyskusyjne, kanały RSS. Wygląd stylizowane wspólny standard dla produktów firmy Netscape. W ogóle, jeśli na Thunderbird umieścić odpowiedni skin, to niczym się to nie będzie się różnić niż ja i pozostał nieco rozczarowany: jeśli w ich przeglądarkach są niektóre swoje ulepszenia (pierwotna panel boczny, улучшеная praca z pamięcią), to twórcy po prostu chodź po drodze bezpośredniego kopiowania, choć w zasadzie klient był stabilny, funkcjonalny, wygodny, mimo swojego alfa status.

2007-12-01_132133

Istnieją wersje pod Windows, Mac OS, Linux. Język polski ja póki co w nim nie spotkałem, ale cyrylica wyświetlany jest prawdą.

офсайт | pobierz