Snapshot — wyświetlanie miniatur linków w przeglądarce bez nawigacji

Ciekawy pomysł zrealizowali programiści i projektanci tego projektu: podgląd linków, nie zwracając na nich. Wystarczy najechać myszką na link i w specjalnym oknie zostanie wyświetlona miniatura strony, a już zależy od ciebie, załadować go w całości, czy nie. Więc jak to jest realizowane?

2007-12-03_140139

Aby dodać taką opcje do przeglądarek Internet Explorer, Firefox lub Safari, wystarczy pobrać mały plugin (około 150 KB), który potem można skonfigurować: ustawić widok okna podglądu, wymiary, opóźnienie wyświetlania i sposoby reagowania. Przy okazji, w tym oknie wyświetlane są nie tylko statyczne strony internetowe, ale i dynamiczne, flash, wideo i mp3. Mechanizm podglądu taki: link jest nadawany na stronę programu, gdzie strona jest ładowany (lub został już wcześniej przez kogoś załadowany), a następnie formuje się jej zapowiedzi, która pojawia się w specjalnym wyskakującym oknie.

Rozwijając ten pomysł dalej, programiści stworzyli nie tylko wtyczki do przeglądarek, ale i specjalny, niewidoczny kod, który, będąc osadzonym w swoją stronę, pozwala odwiedzającym zobaczyć podobny wynik i bez instalacji wtyczek do przeglądarek — całą robotę zrobi stronie internetowej programu w połączeniu ze stroną, którą odwiedzasz. Mi pomysł wydaje się bardzo wygodne, szczególnie podczas przeglądania wyników wyszukiwania.

офсайт | pobierz | kod dla sieci web