7 cech innowatorów

Zapewne wiele osób, patrząc na kreatywnych i zaawansowanych ludzi, myśleli, że są wyjątkowi, utalentowani, lucky. Scott Беркун w książce «Mity innowacji» (The Myths of Innovation) pisze o siedmiu charakterystycznych cechach twórczych i zaawansowanych osób:

7 cech innowatorów, droga wśród zielonych wzgórz

1. Wytrwałość. Innowacyjność obejmuje nie tylko świetne pomysły. Potrzebujemy również pewność, praca i skupić się na wyniku. Większość widzi tylko wynik realizacji kreatywnych pomysłów, ale nie czynności: pracy i wytrwałości.

«Wynalazek — to jeden procent inspiracji i 99 procent wytrwałości». Thomas Edison

2. Rozwiązywanie self-deprivation. To, co nazywamy «myśleć poza». Trzeba walczyć ze stereotypami, być otwartym na nowe pomysły i rozwiązania. Wielu uważa, że innowacyjność, w dużej mierze, to psychologia (a nie tylko inteligencja).

3. Brać ryzyko popełniania błędów. Jednym z powodów, dlaczego ono przypisane siebie, ustawiamy ograniczenia, — strach przed popełnieniem błędu. Należy się spodziewać, że niektóre pomysły w procesie uczenia się są nieprawidłowe. Dlatego warto szybko stworzyć prototyp wynalazku (programy itp.), przetestować go, dając spróbować ludziom, zwrotne, natychmiast wprowadzać zmiany. Jak pisze Scott Беркун, «eksperyment — to oczekiwana porażka, stworzony celowo w celu zbadania czegokolwiek. Zamiast wyrzucać sobie za błędy, zapoznać ich jak nowa wiedza, nowe doświadczenie.

«U mnie nie było wpadek. Znalazłem 10 000 niedziałających metod». Thomas Edison.

4. Zawieszenie. Nasze otoczenie może wpływać i wpływa na to, jak czujemy. Kreatywność jest potrzebna przyjazne środowisko. Ktoś woli pracować w przytulnym gabinecie, jednak wielu myślicieli w celu rozwiązania problemów udawały się na długie spacery.

5. Nagrywać rzeczy. Wiele innowatorzy i kreatywni ludzie prowadzili i prowadzą dzienniki, w których płynnie wpisuje się pomysły i myśli. To może być notatnik, тетрадка, notatnik. Moleskine itp. każdy był na swój sposób utrwalania myśli.

6. Wyszukiwanie wzorów i tworzenie kombinacji. Pomysły pochodzą z innych pomysłów. Edison nie był pierwszym, który wynalazł żarówkę elektryczną. Ale jemu pierwszemu udało się utworzyć przepływ próbki żarówki z wykorzystaniem węgla do nici. Warto więc spojrzeć na istniejące próbki i zastanowić się, jak można łączyć pomysły, aby poprawić istniejące rozwiązania

7. Ciekawość. Wiele innowatorzy — po prostu ciekawscy ludzie, którzy kochają rozwiązywać problemy. Warto więc ćwiczyć widzieć rzeczy inaczej.

7 Habits of Highly Innovative People [blog Think Simple. Be Decisive]

zdjęcia © Copyblogger