Jak dotrzymać obietnicy samego siebie: 3 główne kroki

Słowo «honor» dla wielu nadal nie tylko słowo, to pozycja w życiu. I jedna z najważniejszych umiejętności, które pomagają zachować honor — spełnienie obietnic. Ale nawet ludzie honoru czasami zapominają spełniać obietnice dane przez nich samych siebie.

Jak człowiek, który ma na celu zwiększyć swoją wydajność, można zrobić wiele, planowanie zadań i wykonywanie ich w terminie, ale zdarzają się i te zadania, które stale posuwają się w dół na liście priorytetów, po prostu dlatego, że nikt oprócz ciebie nie obiecują. I to niszczy zaufanie do siebie samego. Więc jak stać się człowiekiem słowa i przed własną twarz?

Niech realistyczne obietnice

Podziel zadanie na mniejsze. Tak, tak, jeszcze raz powtarzam tę radę. To działa znacznie lepiej obiecać trochę i wykonać, a nie aby przesunąć górę po tym, jak coś poprawić się w ciągu kilku miesięcy. Zacznij od małych.

Nie pozwól, gnuśnych obietnic

Nawet jeśli dokonasz małe kroki do listy na wykonanie, ale z jakiegoś powodu nie będzie w stanie zrobić, a wiesz to z góry — po prostu nie obiecujesz zrobić to właśnie w tym czasie. Wszystkie wybrane musi być zrobione, ożywia wiarę w siebie. Nie obiecujesz sobie, że to tylko dla uspokojenia.

Każda obietnica to kontrakt

Dlaczego obietnicę swojemu zleceniodawcy uważasz umową, a ta sobie nie? W nich nie ma zasadniczej różnicy, bo jeśli masz zamiar coś zrobić, to trzeba to trzeba. Potraktuj każde obietnica umową. Jeśli prosta zmiana nazwy nie działa — przypisz odsetki za każdy dzień zwłoki.

The 3 Key Steps For Keeping Promises To Yourself [ Organize It ]