Jak przestać zachowywać się jak kapryśne dziecko

Jesteśmy jak chcesz możemy mówić o swojej проактивности, wyznaczając cele i osiągnięcia tego, do czego dążymy. Ale jeśli przy tym jesteśmy скулим i narzekamy, czy godnie spędzić swoje lata?

Jeśli nie wierzysz, że skarżą się prawie wszystko, przypomnij sobie swój dzień. Czy chociaż w duszy nie skarżyli się na różnego rodzaju drobiazgi dziś? Korki, pogoda, пережаренный stek, wystudzoną kawę. Wydaje się możemy w nieskończoność możemy uporządkować przyczyny reklamacji.

Ale nie zawsze narzekamy tylko na czynniki zewnętrzne, nie. Narzekamy na siebie też. Na to, że nie mamy czasu lub pieniędzy, lub po prostu czegoś brakuje.

Okazuje się, że tworzymy dla siebie kilka nieprzyjemnych doznań, skarżąc się na to, że nie kontrolujemy. Co tu narzekać, brudząc nastrój i sobie i innym? Czy nie byłoby twoje życie jest lepsze, gdyby zostawili to, że nie jest w stanie zmienić w spokoju i otrzymywali za przyjemność z tego, że jest?

Pomysł nie jest nowy, ale naprawdę szczęście i przyjemność – to wszystko jest w nas. I zrozumienie tego, jak często i do czego jesteśmy przyzwyczajeni do narzekania – pierwszy krok do «skutecznej» życia. Złap się na skargi i zadaj sobie pytanie, co wolisz – narzekać, czy być szczęśliwym?

Kilka kroków, które pomagają zatrzymać скулеж:

  1. Zrozumieć jak ważne jest, aby świętować swoje skargi i niepotrzebną krytykę siebie i innych. Po prostu zatrzymaj się i zaznacz na co narzekać.
  2. Po tym, zadaj sobie pytanie: czy jest coś, co można naprawić w tej sytuacji? Jeżeli tak, to po prostu zrób, bez skarg. Jeśli nie, tracisz swój czas na próżno, zamiast dobrze się bawić.

Radzić zawsze łatwiej niż zrobić, ale nawet jeśli zwyczaj nie narzekać powstanie tylko przez lata, to warto. Nawet niewielki spadek liczby skarg poprawić swoje życie.

How to Stop Acting Like Such a Big Baby [ Jonathan Mead ]