Jak uwolnić się od tyranii godzin

Przez kilkanaście tysięcy ludzi nie cieszyły się godzinami. Oni doskonale żyli, koncentrując się na słońce, księżyc, pory roku, potrzeby i rytmy swoich organizmów.

Zegarek to bardzo niedawny wynalazek i wcale tak niedawno nasze społeczeństwo stało się zakładnikiem tego mechanizmu.

Jak uwolnić się od wpływu godzin? Chyba, zmienić swój styl życia radykalnie byłoby nie bardzo poprawnie. Ale jeśli jesteś zainteresowany w wyzwoleniu od dyktatury godzin, trzeba wprowadzać stopniowe zmiany.

Nie pozwól godzin wskazywać, kiedy jeść. Dlaczego uczą się jeść trzy razy dziennie? Jeśli spojrzeć na historię ludzkości, to jest to bardzo dziwna zasada, przecież człowiek jadł wtedy, kiedy mu na to ochotę lub kiedy była żywność. Oczywiście, w dzisiejszym świecie dochód dużych korporacji zależy od pracy ludzi, i właśnie taki harmonogram zasilania z jedną tylko przerwą (przerwa obiadowa) najbardziej odpowiedni. Jeżeli pozwól ludziom jeść, gdy będą chcieli, firmy poniosą straty.

Nie należy używać wtedy, gdy ci każą zegarek. Ta sama sytuacja co z jedzeniem. Ludzie przyzwyczajeni do zajęć. To nie zawsze dobrze wpływa na zdrowie, prowadzi do szybkiego starzenia się organizmu. Rzecz w tym, że każdy organizm inaczej postrzega obciążenia. Są ludzie, którym łatwiej jest pracować w nocy niż w dzień. Teraz coraz więcej firm zapewnia swoim pracownikom elastyczne dzień roboczy. Nie ważne jak i kiedy będzie wykonywana praca, najważniejsze, aby pożądany efekt został osiągnięty.

Nie zapomnij, aby odpocząć! Nie patrz na zegarek, i nie czekaj nocy, aby położyć się spać. Jeśli czujesz się zmęczony po całym dniu pracy, zaleca się położyć spać na kilka godzin. Organizm potrzebuje odpoczynku i zegarki nie mogą mu tego zabraniać.

Simple Manifesto: Break Free from the Tyranny of the Clock