Jak znaleźć pracę swoich marzeń

Rozsądny zdaje sobie sprawę, że praca zajmuje tyle czasu w życiu, co jest głupie marnować czas, na to, że w rzeczywistości wcale nawet nie lubisz robić. Ale problem jest nie tylko w tym, że my czasami robimy to, co nam się nie podoba, a jeszcze i w tym, że znaleźć to, co naprawdę kochasz, nie zawsze się udaje.

Ale trzeba się postarać i znaleźć zajęcie, które będzie dziełem swojego życia, aby to zrobić, trzeba przypomnieć kilka rzeczy:

  • Praca sama do ciebie nie przyjdzie, trzeba się o nią starać. Robi jedno i to samo każdego dnia, nigdy nie znajdziesz wymarzoną pracę, prawda? To się zdarza tylko szczęście, ale i im lepiej docisnąć marzenie do siebie.
  • Nie można się zatrzymywać, dopóki nie znajdziesz. Jeśli znajdziesz coś, co lepiej niż było, ale nie do końca to — idź dalej. Szukajcie dalej.
  • Trzeba będzie zobaczyć wiele wspaniałych miejsc i rzeczy. Poznaj, wypróbuj nowe hobby, spotykaj się z nowymi ludźmi, czytać różne artykuły i ciekawe blogi, czytać stare dobre książki. Inspiracja może pochodzić stamtąd, skąd pan go nigdy nie czekali.
  • Można i nie raz zakochać się w tej pracy — trzeba przecież jeszcze i nauczyć się jej. Prawdopodobnie zdasz sobie sprawę, że lubisz robić coś, kiedy zaczniesz to robić, ale od tego momentu musisz nauczyć się to robić lepiej i lepiej, ze wszystkim wytrwałości.
  • Poświęcić się ukochanej pracy. Kiedy znajdziesz pracę marzeń, nie uszkodzisz wszystko poświęcić się jej. To wcale nie znaczy, że należy zapomnieć o rodzinę i przyjaciół, ale skoro jesteś w pracy — bądź szczery przed sobą i rób to jak najlepiej.

The Five Things You Need to Know About Finding the Work You Love [ Leo ]