Od czego zacząć plan dla swojego życia

Pisaliśmy już o konieczności planowania strategicznego w swoim życiu. Ale łatwiej jest wskazać na potrzebę, nie jest tak trudno uzasadnić, a oto doradzić jak się tego można nauczyć się już nie takie proste. Temu będzie poświęcona dzisiejsza notatka.

Rozpocząć, naturalnie, najlepiej z… studia siebie samego. Spójrz na siebie z boku. Ocenić swoje mocne i słabe strony. Zapisz je i spróbuj użyć mądrze. Pamiętaj, że o wiele wydajniej wzmacniać swoje atuty, niż do zaostrzenia wady, oczywiście, jeżeli nie przeszkadzają ci żyć.

Zabezpiecz swoje cele, w zawodzie, dobro, relacji. Zawsze oceniaj rzekome działania zgodnie z nimi.

Droga do celu nie zawsze specjalne, szczególnie jeśli brakuje ci umiejętności. Zaznaczę, że brak umiejętności i słabości, o których mówiliśmy wcześniej — różne rzeczy. Znajdź informacje o tym, jakie umiejętności będą potrzebne do osiągnięcia celu, znajdź sposoby, którymi można by je kupić (Sieć, książki, kursy, szkolenia). Zaplanuj ich nabycia jako część globalnego planu.

Nie zapomnij o tym, że jak brak globalnych planów szkodliwe, ale nie zapomnij o szybkim planowaniu i należy je osadzać w tkankę wielkiego planu.

Plan — puste miejsce bez wykonania, która zawsze trzeba oceniać, aby zrozumieć, jak ono odpowiada poczętego, i dać sobie opinię. Konieczność oceny oznacza utrwalenie zasad oceny PRZED rozpoczęciem wykonania, aby wykluczyć подтасовку.

Teraz masz wszystkie elementy do skutecznego planowania: znajomość swoich zasobów, lista narzędzi, potrzebnych, kierunek ruchu i metody oceny. Pozostaje tylko nagrać to wszystko i ZROBIĆ marzenie.