Utwórz mapę swoich osiągnięć w życiu

Czasami, tkwiąc w codziennej rutynie, zapominamy o tym, ile dobrego i wspaniałego zrobili w życiu. To może pomóc przezwyciężyć ciężki okres w życiu, podnieść własną motywację. Dlatego zaleca się, tworzyć i przechowywać w widocznym miejscu listę, a jeszcze lepiej mapę swoich osiągnięć w życiu.

Ponadto, widząc wszystkie swoje sukcesy, można znaleźć wiele pomysłów na to, co zrobić jutro, w przyszłym roku i do końca życia. Wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia mapy to duży arkusz papieru, długopisy, ołówki, markery i umiejętność tworzenia karty pamięci (mind map).

Narysuj (lub skorzystaj z każdym mind map serwisu) tak, jak ci będzie wygodniej i bardziej przejrzyste. Jednak zalecamy używanie czasowe okresy (np. dzieciństwo, 10-20 lat 20-30 lat itp. szczególnie ambitne mogą rozbić na mniejsze okresy ;) ). Kiedy «szkielet» karty będzie gotowy, pomyśl i przypomnij sobie wszystko, co zrobiłeś dobrego, wszystkie swoje sukcesy i osiągnięcia w życiu i nakładać je na papier. Teraz zabawa się zaczyna! Do każdej pozycji należy dodać słowa lub obrazy, które są związane właśnie z tym wydarzeniem, których jesteś dumny. Użyj kolorowe markery!

mapa życiowych osiągnięć

Po tym, jak skończysz, odłóż kartę na widocznym miejscu w domu lub w pracy, aby w tych momentach, kiedy wszystko wali się z rąk i wydaje się, że wszystko robi źle, przypominała wam o tym, co już osiągnął i ile godnego zrobili w tym życiu.

via Make a Life-map of Achievements

image © lion.taoriver.net