Program dnia: odtwarzacz wideo Miro

MiroKilka dni temu, ucząc się blogi poświęcone oprogramowania, spotkałem wzmianki niezwykłego, ale bardzo ciekawego odtwarzacza, — Miro. To jest cross-platform aplikacji (Windows, Mac OS X, Linux) pozwala nie tylko oglądać filmy, znajdującej się u ciebie na dysku, ale i pobierać filmy zamieszczone w internecie. Program jest wart tego, aby na nią spojrzeć.

Miro

Pierwsze, co przyciąga w Miro, — obsługa dużej ilości formatów. Odtwarzacz jest w stanie odtwarzać prawie wszystkie, w tym flv-filmy. Nie trzeba stawiać żadnych kodeków.

Po drugie, co zainteresowało, — praca z видеообменными usług. Można wyszukiwać filmy na YouTube, Google Video, Yahoo!, Blip.tv itp., przeglądać, pobierać (uwaga — w ustawieniach domyślnie warto automatyczne usuwanie wideo po 6 dni, ale można to wyłączyć). Oto przykład pracy z YouTube (kliknij na zdjęciu, aby powiększyć):

Miro

Nawiasem mówiąc, Miro jest w stanie pobierać filmy i nie tylko z YouTube, ale i za pomocą protokołu BitTorrent. Po prostu dodawać torrenty, niestety nie można, ale możesz subskrybować RSS-strumienie audio i wideo, w trybie automatycznym. W pewnym sensie, Miro — to VLC + BitTorrent + agregator RSS (można zapisać się na blogi wideo) + ładowarka internetowego wideo.

U Miro są praktycznie wszystkie podstawowe funkcje w organizacji pamięci wideo. Można tworzyć arkusze odtwarzania.

Z Miro jest związana tylko jeden nieprzyjemny moment — program kilka тяжеловесна.

Miro [Windows, Linux, Mac OS X; za darmo]