Miejsca pracy: opowiadanie Aleksieja Dmitrijewa, Najlepszego sommeliera Ukrainy 2008 i dobrego rosyjskojęzycznej видеоблоггера

Dziś naszym gościem jest jeden z najbardziej ciekawych ludzi ukraińskiego internetu. To najlepszy sommelier Ukrainy i najlepszy rosyjski видеоподкастер których widziałem.

4379050670_f78b0e083e.png

©photo

Czym zajmujesz się w swojej pracy?

W mojej pracy znajdują tajemniczy zawód, który mi często dyktować literować :) Ja — sommelier. 6 lat temu postanowił poświęcić całe swoje życie winy i wszystkiego, co z nim związane. To świetne zajęcie. Ciągły rozwój, degustacje, podróże i komunikacja z ogromną ilością nowych i ciekawych ludzi. Zaczynał od restauracji, przez ostatnie 3 lata poświęcił obiekt. Po tym, jak stał się Najlepszym sommelier Ukrainy w 2009 roku, postanowił, że nadszedł czas, aby założyć swój wina wideo-blog i dzielić się pasją ze wszystkimi, którzy kochają wino lub chce go pokochać.

Jak wygląda wasze miejsce pracy?

Moje miejsce pracy jest podzielony na dwie części: hotel w którym pracuję i dom, w którym jestem prawie cały wolny czas poświęcam blogów:

Wideo-blog o winie.

Blog o życiu sommelierów.

Twitter Aleksieja Dmitrijewa.

Mały stolik do laptopa nakryty poncho, które przywiozłem z Chile (kolejnej podróży po winnicach).

Untitled1.APG

Miejsca szczerze nie wiele, ale właśnie brakuje do montażu wideo. Jedyne, co mnie niepokoi w Maku, to no key portów USB z obu stron. Nie jest bardzo wygodne podłączenie jednocześnie do ładowania dla iPhone 2G, czytnika kart Apacer i dysku WD Passport 500 GB, który jakoś bardzo szybko się zapełnia. To już drugi. Na podejściu 3? Myślę o alternatywnych strażnikach danych. Czapki są teraz w formacie Full HD i jeden film zajmuje średnio 10 GB, trzymam oryginalną i skompresowany dla Web ‘ a wersję. Wszystko wydaje mi się wydać pierwszy DVD z epizodami :) w Pobliżu stoi taboret z купой książek o winie i jedzeniu, które ciągle je czytam i korzystam przygotowując się do kolejnego strzału.

Untitled2.APG

Jak wygląda wasze miejsce pracy?

Przyznaję od razu, jeszcze 9 miesięcy temu po prostu obiecali, że nigdy nie będę pracować z MacBook, tylko PC.

U mnie był Acer 17″ Aspire 7250. Niby dobry model:

AMD (2*2.0 GHz)

1280 NVIDIA GeForce 8600

2 GB DDR2

500 GB dual HDD

Na tym laptopie zamontowałem swoje pierwsze 19 odcinków. Wideo-kamera Panasonic NV-MX500 pomagała mi, jak i program Adobe Premier Pro. Powiem od razu, mnie napięte ograniczenia czasu, którego mi bardzo brakuje. Nagrać odcinek na kasetę (MiniDV), spuścić się jej na laptopa, szukać i wyciąć kawałki. Wymagało sporo czasu, plus jeszcze szukał różne lokalizacje i zabrał ze sobą całą апаратуру, ułożone, zbierał. Jednym słowem — dobrze się bawił:) A jak fajnie było wrócić do domu i usłyszeć, że głosu prawie nie słychać, bo bateria się wyczerpała, do końca sceny. Mam uprzedzeń i zdałem sobie sprawę, że aby kontynuować trzeba radykalnie zmienić to wszystko i kupił aparat Canon 5d Mark II, który łagodzi Full HD. Do niej mam już był zestaw obiektywów: Canon EF 50 F/1.8, Canon EF 100mm f/ 2.8 Macro USM i Canon EF 24-105mm f/4.0 L IS USM. Ten cudowny zestaw pozostał z poprzedniej kamery (też 5d, tylko bez magicznej konsole wujka Marka :) Do tego, jak stać się sommelier, chciałem być profesjonalnym fotografem, teraz mi się te umiejętności i praktyka na rękę.

Fajnie поджидала mnie, kiedy postanowiłem zamontować jeden odcinek Full HD na starym Acer. Takich hamulców ja po prostu nie mogłem wytrzymać i zacząłem nosić podstępny plan zakupu MacBook Pro.

Wszystko wyszło, jak z dziewczynami: najpierw kupują czerwone buty, a potem do nich jeszcze, okazuje się, że trzeba torebkę i płaszcz tego samego koloru:)

Untitled3.APG

Pierwszym spotkaniu z «Jabłkiem» stało się przez iPhone 2G. Teraz ja po prostu nie rozumiem, dlaczego tak długo do niego szedł. To jest genialne-przydatna rzecz. Dla блогерров i wszystkich, którzy spędzają pół życia na portalach społecznościowych — Must Have. Wygodne aplikacje Echofon do Twitter i Facebook są zawsze pod ręką i jeszcze ja проперся od aplikacji WordPress, który pozwala mi moderować komentarze w dowolnym momencie. Jest to ważne, ponieważ, jak w kilku spędzam większość dnia, a dostępu do stacjonarnych internetu prawie nie ma. Pocztę sprawdzam co 30 minut, od razu odpowiadam na wszystkie pytania, a ich, nawet po 5 miesiącach życia bloga, gromadzi się codziennie sporo.

Untitled4.APG

Jestem dojrzała i po zakupie Macbooka Pro i moja radość nie ma granic, każdego dnia dostaję najwięcej od prędkości, ciszy, przyjemnego wyglądu:) A tu jest na co popatrzeć:

2.8 GHz Intel Core Duo

6 MB shared level 2 cache

4 GB DDR3

500 GB HDD

NVIDIA GeForce 9400M and NVIDIA GeForce 9600 GT graphics processor with 512 MB of GDDR3

17-inch widescreen 1920*1200

Jeszcze podczas montażu nie może obejść się bez słuchawek. W domu ubierać duże Samson CH700, a w marszu warunkach kocham standardowe małe, białe :)

Pozostaje sprawa dla małych — przekształcić pokój w studio: przesunąć kanapę do innej ścianie, umieścić statyw Velbon, zabawną i taniego stojak z lampą na 300 W, mikrofon Rode Videomic, sprawdzić poziom naładowania baterii w aparacie i do przodu.

Untitled5.APG

Mój fotel zamienia się w miejsce operatora — mojej żony i zaczynamy nagrywanie. Robi to za pomocą Mark II jest bardzo wygodne. Raz można szybko skasować niepotrzebne ujęcia i łatwo przeglądać materiał filmowy.

Jakie oprogramowanie używasz?

Wideo скидываю z CompactFlash Extreme III 8 GB przez Apacer i tłumaczę program MPEG Streamclip w formacie Apple ProRes 422 (HQ). Po tym zabiegu wideo po prostu leci w Final Cut Pro i świetnie się kurczy się do internetu za pomocą DivX Converter.

Untitled6.APG

Niedawno przypadkowo затер pliki i bardzo mi się przydał удобнейшая Data Rescue 3.

Na razie jestem zamontować, mam otwarty Firefox z mnóstwem przydatnych zakładek: Twitter, Facebook i koniecznie Gmail.

Untitled7.APG

Powiem szczerze, trochę mi wstyd, że ja, jak ostatnia ofiara losu, nie udało się za 3 miesiące pomacać inne programy i używam MacBook czysto w блоггерских celów (głównie montaż, e-mail i sieci społecznych). Na więcej po prostu nie mam czasu:( Zobowiązuję tym momencie modyfikować i przejść kurs młodego zawodnika u kompetentnych Маководов:)

Czy jest miejsce papierze w swojej pracy?

Papier potrzebuję w dwóch przypadkach:

a) aby oceniać kolor wina podczas degustacji (biały arkusz jest po prostu idealny).

b) pół A4 używam do robienia notatek przed rozpoczęciem fotografowania, накидываю sobie strukturę odcinka, ważne chwile.

Czy istnieje konfiguracja marzenia?

W tej chwili jestem zadowolony. Oczywiście, jest jeszcze wiele do zrobienia i jeszcze bardziej wydajny procesor dla szybszego przetwarzania wideo nigdy nie zaszkodzi. Z moim laptopem jestem mobilny i mogę kręcić i montować w dowolnym miejscu na świecie.

Odegrała ważną rolę przy zakupie. Fajny mikrofon-broń, jak w filmach i oświetlenie wideo z софтбоксами też w przyszłości będzie w czasie:) na Razie jeszcze trzymam i wiem, że to nie TV transmisja, a także wideo-bloga, gdzie staram się podzielić swoją miłością do winy.