Miejsca pracy: видеоблогер Rusłan Усачев

Dziś możemy z radością podzielimy się z wami miejscem pracy Rusłana Усачева — видеоблогера, którego, być może, wiesz «UsachevShow», który obejmuje «Szkodliwe kino», «#twitota», «UsachevToday» i «Android-kontrola».

Miejsca pracy: Rusłan Усачев

Czym zajmujesz się w swojej pracy?

Żenujące jak to nazwać swoją pracą hobby, któremu rozmawiamy ze sobą zbyt często łącznie nie więcej niż jeden dzień w tygodniu, a resztę czasu po prostu nic do roboty. Więc zwykle słowo «praca» biorę w cudzysłów.

Kręcę różne filmy i wrzucam je do internetu, za to mnie zazwyczaj nazywają видеоблогером. Zajmuję się tym od 2010 roku, czyli już ponad dwa lata. Przez ten czas zdążyłem spróbować kilka różnych formatach: od opinii na aborcje krajowej kinematografii do skeczów i turystycznych видеоблогов, a na mój kanał na youtube stworzyły udało się zarejestrować ponad 130 tysięcy osób.

Jestem również jednym z głównych autorów strony Dziękuję, «Ewa»!, gdzie jesteśmy przyjaciółmi już od ponad roku staramy się regularnie tworzyć nowe, ciekawe i wysokiej jakości filmy wideo, aby w moskwie nie było nudne. Wydaje się, wychodzi.

Jak wygląda wasze miejsce pracy?

Na szczęście, charakter mojej działalności nie zobowiązuje do posiadania dużych przestrzeni roboczych, obfitość materiałów biurowych i złożonych sieci komputerowych. To dobrze rymuje się z moim zamiłowaniem do minimalizm i lenistwa.

W istocie, wszystko, co potrzebne do pracy — to aparat do nagrywania filmów, ściana jako tło, komputer — do montażu i dostęp do internetu. Chętnie bym wykluczył etap montażu, aby po prostu fałszował przed kamerą, ale na razie nie można.

I nieskończenie wygodne, bo można przyjechać praktycznie w dowolny punkt na ziemi i dalej robić to, co chcą, ważne jest, aby dostęp do sieci był. I świeża woda.

Ciężko nie uznaję za sobą sztywnego przywiązania do internetu, choć prawie zawsze noszę smartfon i laptop. Ale tablet u mnie nadal nie ma! To znaczy, że jestem normalny!

miejsce pracy видеоблогера

Sprzętu używasz?

Najważniejsze — to oczywiście mój aparat panasonic tm700, trudno być видеоблогером, jeśli nie ma co kręcić filmy. Mimo, że niektóre filmy nie na telefon nagrywał, i nic strasznego się nie stało. Dobra teraz kamery we wszystko umieszczają.

Mój komputer iMac 27«. Nigdy nie byłem fanem apple, ale w pewnym momencie mój stary PC zaczął sugerować swoją rychłą śmierć, plus szeleściły jest nie do zniesienia. Więc postanowiłem spróbować jabłkowy monoblok, głównie z powodu dużego ekranu i jego jednoczęściowego formy (bardzo nie lubię przewody). Ekran bardzo dobry, wszystko działa szybko, przewody nie plączą. Tylko z grami stało się trudniejsze, ale nie ma tych barier, że powstrzymają mnie od gry w Skyrim czy Mass Effect 3.

Aby nie warto marnować czasu w internecie wychodziło i na zewnątrz domu, noszę ze sobą macbook air 13′. Bo on waży mało, to chyba podstawowa zaleta.

komputer, blog

Telefon mam HTC sensation, na niego zrobiłem te wspaniałe zdjęcia, mój aparat gdzieś się zgubił(

Jeden mój znajomy porównuje pracę z айфоном z procesem pats jaskółcze odbytu. Nie ornitolog, ale ekran nie эпловского telefonu naprawdę niewybaczalne mały. Tak, że, mimo wszystko Siri z Ретинами, do tej pory zadowolony z mojego HTC. Ale plotka głosi, że apple planuje wypuścić na rynek telefon z dużym ekranem, tak, że zamarłem w oczekiwaniu.

Jakie oprogramowanie używasz?

Nie jestem z tych ludzi co kupują mac, a następnie umieścić na nim głównym systemem windows. Tyle że u mnie zwykły macOS, nazwany na cześć jakiegoś rodzaju kotów. Za takie subtelności nie bardzo późno.

Podstawowych programów do pracy nie jest tak dużo.

Do montażu i prostej obróbki wideo używam Adobe Premiere, wszystkie moje próby studiować inne programy zakończyły się haniebną klęską.

Do pracy z grafiką — oczywiście Photoshop

No i w charakterze notatnika — Evernote, jest u mnie, moim zdaniem, tylko na tosterze nie jest zainstalowany. Szalenie wygodne, bo nigdy nie dowiesz się, kiedy i gdzie przyjdzie pomysł do kolejnego filmu.

We wszystkich innych aspektach nie jestem bardzo wybredny.

jakie oprogramowanie należy видеоблогеру

jak zrobić swój blog

Czy jest miejsce papierze w swojej pracy?

Z tego miejsca bardzo mało, do tej pory zastanawiam się, dlaczego jeszcze nie potrafią pisać piórem. W zasadzie wszystko zapisuję w evernote-notatki, aby natychmiast synchronizować z innymi urządzeniami.

Choć jeszcze notatnik moleskin, ale tak, aby nadać znaczenie.

Czy istnieje konfiguracja marzenia?

Pamiętam, że w klasie 9-m nie bardzo orientuje się w tych wszystkich компьтерных żelastwie. Ale stopniowo pozbywam się niepotrzebnych wiedzy, teraz zupełnie nie wiem, jaka jest najmocniejsza karta graficzna i jaki procesor jest najszybszy. Jest to jeden z powodów, dla którego mam monoblok, — nie trzeba myśleć o sprzęcie.

Oczywiście fajnie, gdy megabajtów wiele ghz luzem, ale dla zabawek i gier brakuje.