Stoły robocze: redaktor naczelny «МакРадара» Aleksander Марфицин

Togliatti znany jest nie tylko tym, że jest to miejsce narodzin «Avtovaz» i «Śmiałości Бамбея» — w tym wspaniałym mieście mieszka i Aleksander Марфицин, który już ósmy miesiąc stoi u steru «МакРадара». O tym, jak on przyjeżdżają do «jabłkowego życia» i jaki ma podejście do rozwoju naszego bloga, Sasza powiedział w tym wywiadzie.

— Sasha, dawno przeszedłeś na «jabłkowy stronę»? Jaki był twój pierwszy gadżet z logo Apple?

— Na «jabłkowego stronie» z 2009 roku, kiedy kupiłem iPod nano 3. generacji. Następnie sprzedałem go, dodał pieniędzy i kupił swój pierwszy iPhone 3GS. Od tego czasu niemal bez przerwy z «jabłkami».

— A co skłoniło cię do zakupu właśnie Ipod, a nie jakiś inny odtwarzacz?

— To był jeden z najprostszych drzwi w Apple-świat. Jedna z najbardziej dostępnych. Ja długo rozpatrywał produkty Apple na ich oficjalnej stronie i postanowił stopniowo do zapoznania się z «jabłkowego» filozofią przez ich produkty. Dlatego zaczął od małego.

— A z czego masz rozpoczął się zainteresowanie Apple w ogóle? Każdy ma swoje przyczyny: jedni lubią wszystkie stylowe i piękne, inne, jasne, chcą ponty ‘ ego jeździć, inni szukają bardziej wygodne i udane produkty i rozwiązania… Jak ci poszło?

— Wszystko zaczęło się, o ile dobrze pamiętam z prezentacji pierwszego Iphone. Wtedy nie miałem internetu, więc mamy ze sobą kupowali dziennik «Игромания», z którym szli wszelkiego rodzaju płyt. W jednym z pokoi był twardy właśnie z tej prezentacji. Możemy umieścić płytę w odtwarzacz DVD i zaczęliśmy oglądać. To chyba wtedy ja i zainteresował się. Choć nie rozumiałem wtedy uroków Apple: to u mnie był to normalny Windows-PC i smartfon Nokia z systemem Symbian.

Aleksander Марфицин: miejsce pracy
Od resztki Windows-przeszłości Sasha ostatecznie jeszcze nie pozbył. Ale cel postawiono. :)

— Dlaczego przeszedł z «симбиан-A» na iPhone ‘ a, chyba, pytać trzeba. :) A dlaczego zdecydował się przejść na Mac? Do windsurfingu były określonego roszczenia, lub zrobiło wrażenie na tobie Айфоном i postanowił rozszerzyć swoją «jabłkowy doświadczenie»?

— Faktycznie, do Windsurfingu u mnie zawsze były roszczenia. Rozumiał, że dla mnie jest najlepiej pasuje właśnie Mak. Dlatego jak tylko nadarzyła się okazja, od razu sobie kupił Macbooka Air. Niż bardzo zadowolony.

— Przy okazji, na komputerze Mac długo pracujesz?

— Pracuję miesięcy 9, ale mam wrażenie, że cieszył się tymi maszynami całe życie. Vindovyh piekło szybko zapomniałem.

Aleksander Марфицин: miejsce pracy
Сашин ulubiony MacBook Air — idealne dla niego przenośne miejsce pracy.

— A co cię początku najbardziej miło zaskakiwał i w telefonie Iphone, i w Макбуке? Jakieś sprzętowe żetony lub rozwiązania…

— Prostota i wygoda pracy. Jest oczywiste, że przy pierwszym spotkaniu widzisz dokładnie to. Wszystkie żetony i technologii widzisz potem, patrząc w głąb. Ale to, co dają się na powierzchni, wygodę i prostotę, widać najlepiej.

«W rzeczywistości, do Windsurfingu u mnie zawsze były roszczenia. Rozumiał, że dla mnie jest najlepiej pasuje właśnie Mak. Dlatego jak tylko nadarzyła się okazja, od razu sobie kupił Macbooka Air. Niż bardzo zadowolony» — Jak zorganizowane twoje miejsce pracy? Wiem, że je masz kilka.

— Tak, masz rację. Mam kilka miejsc pracy. Mogę pracować w domu, w biurze czy kawiarni. W domu — z komputera lub laptopa, w biurze czy kawiarni, odpowiednio, tylko z laptopa.

W domu nadal używam starego vindovyh PC, który wkrótce chcę zaktualizować na pulpit od Apple. Jako laptopa mam — MacBook Air 13″ 2013 roku. Trzyma baterię 9-10 godzin, niż on mnie tak bardzo zachwyca. Można łatwo zabrać ze sobą i pracować z dowolnego miejsca.

Z tego powodu, że nie mam stałego miejsca pracy, nie mam jakichś specjalnych akcesoriów do niego. Mi pasuje do każdego stołu, aby rozpocząć pracę. Najważniejsze, aby był pewny dostęp do Internetu. Wszystkie niezbędne informacje w chmurze.

— Szybko masz na telefonie Iphone i Mac powstały listy ulubionych programów? Co składa się na twój pulpit, narzędzia?

— Na komputerze Mac to przeglądarka, poczta, RSS-czytnik tak klient twitter. Aktywnie korzystam również Pocket, OneNote do prowadzenia notatek osobistych. Dochodzi do tego wiele obiektywu w telefonie Iphone. Ipad dla mnie idealny gadżet do czytania wszelkiego rodzaju treści.

«Mi pasuje do każdego stołu, aby rozpocząć pracę. Najważniejsze, aby był pewny dostęp do Internetu. Wszystkie niezbędne informacje — w chmurze» — Jakie progs ze swoich zasobów mógłbyś polecić czytelnikom «МакРадара»?

— Jako organizatora używam Fantastical i jest bardzo zadowolony. Szybkie dodawanie zdarzeń i alarmów, działa w połączeniu ze standardowymi, co jest bardzo wygodne. Finansowy menedżer u mnie już półtora roku CoinKeeper. Mówią, że są lepsze rozwiązania, ale ja się do niego przyzwyczaiłem. Bardzo podoba mi się mechanika: wyciągnął monetę i szybko zapisał zużycie.

1Password — najlepszy magazyn haseł, wszystko jest jasne.

OneNote, aby wyświetlić notatki w tej samej serwisie od Microsoft. Podoba mi się znacznie bardziej Evernote, aby szybko stworzyć swoją notatkę i umieścić bloki z informacjami tak, jak muszę.

Reeder — najlepsza aplikacja do czytania RSS. Nabył również w wersji dla komputerów Mac i jest bardzo zadowolony z tego programu. Pocket — prawdziwy мастхэв. W każdej przeglądarce, na każdym urządzeniu, u mnie kosztuje rozszerzenie, aby szybko odkładać artykuły na później. Na każdym urządzeniu jest zainstalowany klient, aby czytać wszędzie. Czytelność wygrywa w typografii, ale pod względem funkcjonalności i ilości obsługiwanych aplikacji Pocket po prostu nie ma sobie równych.

Tweetbot — najlepszy klient twittera, którzy kiedykolwiek i gdziekolwiek cieszył. Z Mailbox wygodnie obsługiwać dużą liczbę e-maili, których u mnie w pracy dużo. Goodreader — świetna PDF-czytnik. Najbardziej przydatną funkcją programu jest możliwość wysyłania notatek do książki na adres e-mail.

— A skąd wiedziałeś o te programy — z recenzji w «МакРадаре» lub innymi drogami? ;)

— Ja głównie czytam anglojęzyczne źródła i blogi. Ale i na «МакРадаре» też znalazłem wiele przydatnych aplikacji.

«Tym, którzy jeszcze nas nie znają, mogę doradzić tylko jedno. Poświęć chwilę swojego czasu, otwórz nasz blog w przeglądarce i jestem pewien, że znajdziesz coś ciekawego i pożytecznego dla siebie i nie żałować straconego czasu. Nie jest mi wstyd za tę pracę, co robimy razem z naszym zespołem» — Co ci jak glavred i czytelnikowi w «МакРадаре» lubisz najbardziej? Jak byś polecał (lub рекомендуешь) blog tych, którzy o nim jeszcze nie wie?

— Może to zabrzmi nieskromnie, ale podoba mi się, jak «МакРадар» zmienia się pod moim nadzorem. U nas zebrała się świetny zespół autorów i jesteśmy gotowi osiągnąć (i już osiągnął) wielu celów.

Pracując, zawsze stawiam się na miejscu naszego czytelnika: co jest dla niego interesujące i przydatne? Nie piszemy, aby «po prostu napisać», — w każdej opublikowanej artykuł wkładamy sens. I to daje dobre owoce, czytelnicy doceniają nasze podejście, a miło nam starać się do nich.

Staramy się robić jak najlepsze treści w wśród rosyjskojęzycznych apple blogów. Nie można powiedzieć, że staliśmy się najlepszymi, ale to, że zbliżyliśmy się do tego celu — to na pewno. Zamierzamy dalej i dalej.

Tym, którzy jeszcze nas nie znają, mogę doradzić tylko jedno. Poświęć chwilę swojego czasu, otwórz nasz blog w przeglądarce i jestem pewien, że znajdziesz coś ciekawego i pożytecznego dla siebie i nie żałować straconego czasu. Nie jest mi wstyd za tę pracę, co robimy razem z naszym zespołem.

— ППКС, jak to się mówi. :) Dziękuję ci za rozmowę.


Jeśli masz pytania do naszego glavred — na temat Apple, aplikacji, technologii i innych «apple» sztuk — nie стейсняйтесь pytać w komentarzach. ;)