27-calowy iMac może być monitorem tylko dla komputerów Apple

Na podstawie wyników niezależnego badania okazało się, że nowe komputery iMac z ekranem o przekątnej 27 cali są kompatybilne tylko z urządzeniami wyposażonymi w wyjście wideo DisplayPort, dla których mogą one działać jako wyświetlacza LCD. Co do pracy z urządzeniami z wideo VGA, DVI i HDMI, to nim nie ma mowy. Dla zgodności z nimi 27-calowy моноблоку potrzebny specjalny adapter, co jeszcze nie istnieje. Próby używać dostępnych w sprzedaży adaptery nie doprowadziły do pozytywnego rezultatu.

Czyli, jako monitora zewnętrznego do urządzeń z interfejsem DisplayPort 27-calowy iMac będzie pasować, ale nie więcej. W tym samym czasie wszystkie najnowsze komputery Apple (w szczególności, Mac Mini) są wyposażone w złącze Mini DisplayPort i przez niego są w stanie transmitować sygnał na każdy monitor z wejściem VGA, DVI, HDMI i DisplayPort, wystarczy użyć tylko adapter. A oto do 27-calowy iMac nie można podłączyć ani komputery ze złączem DVI, ani konsole z HDMI (takiego jak Playstation 3, Xbox 360, Apple TV), ani DVD lub Blu-Ray, odtwarzacze. Chociaż z iMac sygnał wideo można bez problemu wyświetlać na inne monitory lub telewizory LCD.

Powodem tego, że 27-calowy iMac nie może brać DVI-sygnał jest w specyfikacji DisplayPort. Standard ten został zaprojektowany w taki sposób, że może działać zarówno jako wewnętrznej, jak i zewnętrznej видеосигнальной systemu (transmisja sygnału od karty graficznej wbudowany monitor od PC do monitora odpowiednio) — to nakłada pewne ograniczenia. Systemy, które nie obsługują DisplayPort, do wewnętrznych połączeń używają низковольтную różnicowej transmisji sygnału (LVDS), a dla zewnętrznych — DVI. Żaden z komputerów Apple nie ma wewnętrznym wejściem DVI, który by pozwolił skorzystać z wbudowanego wyświetlacza jako monitora do KOMPUTERA zewnętrznego. To jest zwykły adapter, tylko адаптирующий różne złącza, ale zapewniające bezpośredni sygnał wideo, w tym przypadku nie pomoże. Trzeba specjalne urządzenie, którego jeszcze nie istnieje.