5 przydatnych skryptów Greasemonkey dla YouTube

Wiele osób wie jak można rozszerzyć funkcjonalność i zmienić zewnętrznie za pomocą skryptów «małpy» usługi takie jak Gmail lub Flickr. Dziś przyszła kolej na YouTube.

1. YouTube Resizer

Wcześniej mówiliśmy o tym, jak rozciągnąć wideo na YouTube. Ten skrypt jest lepszy tylko z jednego powodu – zwiększa rozmiar obrazu, nie przekierowanie użytkownika na inną stronę.

2. YouTube Prevent Autoplay

Wyłącza startowych rolki po wejściu na dowolną stronę YouTube.

3. YouTube BetterTitles

Wiele stron serwisu mają takie same nagłówki «YouTube — Broadcast Yourself». Jeśli masz otwarte kilka kart z wideo, to łatwo się zagubić. Ten skrypt pozwala zmieniać nagłówki u najczęściej używanych stron (na przykład, «Manage contacts» lub «Most Recent (page 3)».

4. YouTube Better Embed

Rzecz w tym, że kod do wstawiania wideo (embed code) jest zgodny z XHTML 1.0. Jeśli masz potrzebę nadal użyć kodu, to ten skrypt ci się przyda.

5. YouTube Comments Next to Videos

Pozwala umieścić komentarze obok wideo, aby dodać je bezpośrednio podczas oglądania. Zaprojektowany ten skrypt był pod wrażeniem projektu Google Video. Jeśli chcesz, aby zewnętrznie YouTube był podobny, z Google Video, skorzystaj skrypt YouTube Googler.

via Five More Useful Greasemonkey Scripts for YouTube