Apple iMac 21,5″: prawie idealny monoblok

Apple iMac 21,5: przegląd. Apple zawsze było инноватором w sektorze woltowych PC, co nie jest zaskakujące. Właściwie to urządzenia tego typu i wymyśliłam. Na krzywej firma z Cupertino pozostaje po dziś dzień, a z aktualizacją linii iMac ona w ogóle oderwana od wszystkich konkurentów, uciekł daleko do przodu, i dogonić im dziecko Steve ‘ a Jobsa będzie oh tak łatwo. Przyczyn tego jest kilka: design, funkcjonalność, Mac OS X, cena. Choć czynnik kosztów działa na rękę Apple tylko w USA (cena młodszej modelki — $1199), ale nawet biorąc pod uwagę marżę w wysokości $400-$500, który aparat zyskuje się na przestrzeni ojczystego państwa, konkurencji, w iMac nie widzę. Sporo tekstów, przejdźmy do rozpakowywania komputera.

The unboxing

Urządzenie dostarczane w wysokiej jakości opakowaniu kartonowym, po bokach której na zdjęciu, w rzeczywistości, sam agregat, a w górnej części — konfiguracja badanego PC. W tym przypadku jest to model, który różni się od topowego urządzenia mniej idące dysku (500 GB do 1 TB) i słabą kartę graficzną (GeForce 9400M vs ATI Radeon 4670). Poza tym all-in-one identyczne.

IMAC

IMAC

IMAC

Wewnątrz pudełka znajduje się sam KOMPUTER, zawieszone twardym styropianem, mały kartonowy boks z urządzeniami peryferyjnymi, dyskami i instrukcji, a także kabel zasilający. Wszystko jest proste i gustowne, nic więcej — to Apple-style.

IMAC

IMAC

IMAC

W tym przypadku jest traktowany amerykański aparat, ale magicy-kupcy zastąpiły już nie odpowiednią do naszych gniazdek wtyczki na najlepszą opcję, a kompletna klawiatura bezprzewodowa cieszy świeżej grawerowanie rosjan, a nawet ukraińskich liter. Wraz z tym iMac oferuje Mac OS X 10.6.1 oraz pakiet iLife 09. Pragnę również zwrócić uwagę na gumowany przewód zasilający — bardzo przyjemny w dotyku, nie перегибающийся, fajny i dość krótki — około 1,5 m.

07_iMac21.5_Unboxing_7

IMAC

IMAC

Oprócz skróconej bezprzewodowej klawiatury w pudełku z akcesoriami i ta mysz Magic Mouse (zobacz naszą recenzję), plus czyścik z mikrofibry do pozbycia się kurzu i soczystych odcisków palców na szkle ochronnym wyświetlacza.

IMAC

Chcę zwrócić uwagę na klawiaturę. Szkoda, że Apple używał zwykły bezprzewodowy wariant, który jest kompaktowy, przystojny, ma izolowanymi klawiszami, ale, co najgorsze — on pozbawiony cyfrowego bloku. iMac to nie laptop, zaoszczędzić miejsce nie jest konieczne, można byłoby zaproponować nowy w wersji bezprzewodowej klawiatury z cyframi, za co, jestem pewien, że ogromna armia fanów produktów Apple powiedziała firmy «dziękuję». Dla mnie, jako dla użytkownika MacBook, praca ze skróconą klawiatury nie powoduje problemów. Tym nie mniej, świeże jeszcze wspomnienia przejście od pełnej klawiatury dużego komputera PC, do ноутбучному «przycinanie». Na początku było trudno i niebezpiecznie. Podczas pracy z kalkulatora brakowało cyfrowego bloku, z tekstami — zestaw klawiszy Home, End itp. Teraz wszystkie klawisze zostały już zbadane i palce przyzwyczajeni wypisywać precel na małej klawiaturze, ale ludzi, którzy będą pracować z krótkim urządzeniem po pełnowartościowego, doskonale rozumiem.

Dotykamy do piękna

Styropian usunięty, nadszedł czas, aby wyjąć urządzenie z pudełka. Nie jest to trudne, wystarczy wziąć urządzenie za podstawkę i pociągnąć go w górę. Konstrukcja jednolita, obawy, że się rozpadnie, nie. Ekran urządzenia jest zabezpieczony folią, którą łatwo zdjąć i tak samo łatwo sprowadzić na miejsce, gdy nagle iMac będzie sprzedawany i trzeba oddać mu towarowy widok.

Apple imac 21,5

W przeciwieństwie do poprzedniej serii iMac, w obudowie nowych KOMPUTERÓW Apple używał tylko aluminium i szkło. Plastikowych elementów nie ma, co pozytywnie wpływa zarówno na wygląd, jak i wytrzymałości konstrukcji. Brak luzów, żadnych pisków nie została zauważona — monolit. Na prawej krawędzi znajdują się szczeliny napędu optycznego — nagrywarka DVD, Blu-ray, Apple wciąż nie uznaje — i czytnika kart SD/SDHC. Ten ostatni jest nowością dla iMac i jego obecność jest nie do przecenienia. Oczywiście, nie trudno podłączyć zewnętrzny czytnik kart pamięci, ale to jeszcze jeden przewód, wystające z batonika, że wcale nie cieszy. Poza tym, wszystkie porty USB w ilości czterech sztuk znajdują się na tylnym panelu, a dostać się do nich nie wygodne. Chciałbym jeszcze kilka portów na lewej bocznej ściany, tym bardziej, że jest ona pusta, ale projektanci Apple uznało, że to zepsuje wygląd. W zasadzie zgadzam się z nimi — pięknie, choć nie jest praktyczne.

IMAC

Z tyłu również jest wejście audio, wyjście audio, port Ethernet, przycisk zasilania, gniazdo do podłączenia przewodu zasilania, otwory wentylacyjne i złącze mini-DisplayPort do wyświetlania obrazu na zewnętrzny monitor. Używać ten model iMac jako oddzielnego monitora nie można. Ta funkcja jest dostępna tylko w 27-calowej wersji, przy czym nie jest najlepszy sposób.

IMAC

IMAC

IMAC

Na przednim panelu jest tylko marka надкусанное dziesiątkę w dolnej części i ukryty za szybą kamera iSight w górnej. Regulować iMac wysokości nie, masz możliwość tylko zmiany nachylenia wyświetlacza, ale to wystarczy, tym bardziej, kąt nachylenia jest wystarczająco duży. Zwrócił uwagę na fakt, że przechylić wyświetlacz okazuje się jednym palcem, ale to nie pobłażliwość w konstrukcji nie ma. Na drżenie stołu moduł z PC też praktycznie nie reaguje — doskonała konstrukcja zawiasu! Podstawka niewielka, ale stabilna. Jak obudowa komputera iMac, jest w pełni cała wykonana jest z aluminium. Głośniki znajdują się na dolnej krawędzi urządzenia. Brzmią one lepiej niż w poprzednich modelach, a jak u 20-calowych, jak i 24-calowym. Wyraźniejsze, ostrzejsze, басовитей, głośniej — z takiego zintegrowanego akustyką dokupować dodatkowe kolumny nie ma sensu. Chyba, że system audio w formacie 2.1. Jednak oddzielny subwoofer w każdym razie bas wyda więcej, niż широкодиапазонный głośnik, jaki by jakościowym on nie był.

IMAC

IMAC

IMAC

Włączamy i pracujemy

Pierwsze uruchomienie komputera problemów nie dzwonił. Wszystko jak zwykle — tabliczka wygaszacz ekranu «Cześć», pojawiające się przy pierwszym starcie systemu Mac OS X, wybór regionu, tworzenie konta. Bezprzewodowa klawiatura i mysz są rozpoznawane bez problemu i żadnych ruchów ze strony użytkownika. Najważniejsze to nie zapomnieć włączyć «gryzonia». Jeśli taka casus приключился, komputer przypomni o tym.

IMAC

Mówiąc o ramieniu. Podczas testowania Magic Mouse z MacBook Pro MB990 u mnie pojawiły się podejrzenia, że «тормознутость» myszy, być może objawia się tylko podczas pracy z laptopami. Niestety, z iMac sytuacja jest taka sama — dla mnie szybkość poruszania się kursora okazała się być dopuszczalne tylko wtedy, gdy suwak w opcjach ustawienia myszy przesuń maksymalnie w prawo.

Pierwsze co rzuca się w oczy po rozpoczęciu pracy z nowym iMac — to eleganckie, soczysty obraz. Przed nami matryca IPS (chyba, S-IPS, ale dokładnie typ matrycy nie jest znany) z podświetleniem led w całej okazałości. Kąty widzenia maksymalne, obraz jasny, kolorowy, obraz jest jasny, czcionki przyjemne. Obsługa rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli na wyświetlaczu o przekątnej 21,5 cali — to dobrze.

IMAC

Monoblok wielkości nie jest duży, ale po 13-calowego laptopa pracować za nim po prostu bajecznie. System operacyjny szybciej, aplikacje uruchamiają się szybciej, w ogóle komputer reaguje lepiej. Mimo wszystko wpływ i wysoka częstotliwość pracy cpu i dysk twardy o prędkości obrotowej 7200 obrotów na minutę. Co najbardziej mnie ucieszyło w trakcie testów, iMac, to jednocześnie możliwość umieścić kilka okien obok siebie, i siebie przy tym nie kryją, jak dzieje się na laptopie. Z jednej strony okno Pages, z drugiej Safari, a nawet jest miejsce dla kontaktów Adium. Pracować z tekstami i publikowanie ich na stronie internetowej, za pomocą 21,5-calowy wyświetlacz LCD, o wiele ładniejszy niż 13-calowy. O edycji zdjęć … pozostawię to bez komentarza. Jaka by matryca TN+Film nie był używany w najnowszych modelach MacBook Pro, w kolorach z IPS ona konkurować w żaden bok nie może.

IMAC

IMAC

Co do hałasu i ciepła, to ani jedno, ani drugie nie zauważyłem. Urządzenie pracuje całkowicie bezgłośnie, tak i wygrzać się tam szczególnie nie co, biorąc pod uwagę fakt, że stosuje się ноутбучная nadzienie. Zakładam, że w starszy model ma dość rozgrzewać emocje видеочип ATI Radeon 4670.

IMAC

Duża płytka szklana, osłaniające wyświetlacz, w ogóle nie męczy, jak i w laptopie, ale gdy na ekranie pojawia się czarne tło, bez problemu można korzystać z lustrem. Plus warto rozsądnie podejść do umieszczania urządzenia, aby na ekranie nie odbijały światła.

W końcu

Apple znowu to zrobiłam — stworzyła narkotyczne urządzenie, które sprawia, że drżącą ręką sięgnąć do portfela lub karty kredytowej, a przy tym myśleć, gdzie umieścić iMac starego pokolenia. Za ten napędzany nie szkoda oddać ciężko zarobione pieniądze, bo w końcu dostajesz naprawdę najlepsze z tego co jest na rynku wśród smartfonów. Oczywiście, za te same $1600-1700 dolarów można zebrać świetny KOMPUTERA z systemem Windows, z dużą, choć nie jest tak wysokiej jakości wyświetlaczem i stosunkowo mocny, ale гудящим i nieporęczne pocztową z akcesoriami. Każdy, jak to się mówi, swoje. Komuś w gry grać, ktoś księgowość prowadzić, komuś pracować z profesjonalnymi audio, wideo i graficznych pakietami lub po prostu korzystać z KOMPUTERA do surfowania po internecie, oglądania filmów, tworzenia eleganckich cyfrowych rodzinnych albumów fotograficznych i wideo, tworzenia kolekcji ulubionej muzyki itp życia i twórczości komputery Apple nadają się o wiele więcej, ale to tylko moja osobista opinia.

Minusów jako takich wyróżnić nie mogę. Niektóre niuanse — tak jest, ale poważnych negatywnych momentów nie odkrył. A niuanse są dla każdego swoje. W moim przypadku głównym problemem w klawiaturze — w KOMPUTERZE musi być pełnowartościowe. Należy również pamiętać, nie najlepszą szybkiej, choć bardzo wygodne myszy. Jest zdecydowanie lepiej, niż Mighty Mouse. Osobie, długo pracował za matowe wyświetlacze, może nie spodoba błyszczący ekran, ale to kwestia przyzwyczajenia, a przy odpowiednim umieszczeniu urządzenia względem źródeł światła problemów w ogóle nie powstanie.

iMac do widzenia-jest tu sklepem «Ameryka», Czernihów, Ukraina.