Apple naprawia usterki w pracy ich komputerów

Nie tak dawno temu w Internecie pojawiły się doniesienia o tym, że nowy MacBook Pro z dyskiem twardym 500 Gb źle pracują, czym powodują skargi użytkowników. Mało tego, to jeszcze wydają przerywane sygnały dźwiękowe. Przedstawiciele Apple stwierdził, że są już świadomi tego problemu i jego rozwiązanie — ich główny priorytet.

Teraz Apple dotrzymała obietnicy i wydała aktualizację oprogramowania — Hard Drive Firmware Update 2.0, który musi uwolnić użytkowników od dziwnych щелкающих dźwięków emitowanych dyskiem twardym, prędkość obrotowa u którego 7200 obrotów na minutę. (Numer nowego W 0007APM2.)

Przedstawiciele Apple poinformował, że problem w pracy MacBook Pro występuje w laptopach, wyprodukowanych w czerwcu (o przekątnej 13 i 15 cali). Ale aktualizację można zainstalować i notebooki o przekątnej monitora 17 cali – to się nie stanie.

Ponadto, użytkownicy komputerów Mac mogą zapomnieć o problemach z połączeniem bezprzewodowym Bluetooth, strach w trudnościach z podłączeniem myszy i klawiatury bezprzewodowej Apple Mac. Rozwiązuje się to za pomocą nowego oprogramowania dla modułowi Bluetooth Broadcom, używanego we wszystkich komputerach Mac 2009 roku produkcji. To właśnie on stał się przyczyną problemów. Ponadto, Bluetooth Firmware Update 2.0.1 kilka zwiększa wydajność modułu i sprawia, że połączenie Bluetooth jest bardziej stabilny.