Apple zaprezentował nowy Mac mini

Apple nieoczekiwanie zaktualizowała swój najmniejszy KOMPUTER – Mac mini. Aparat stał się mocniejszy, bardziej zwarta i założył w pobliżu długo oczekiwanych funkcji, takich jak gniazda HDMI.

Obudowa nowego mini teraz jest w całości wykonany z aluminium, a jego wymiary wynoszą 195,6 x 195,6 x 35,6 mm. ponadto, zasilacz jest wbudowany wewnątrz urządzenia, co wydaje się niesamowite, kiedy myślał o ogromnym przedmiocie zasilacza sieciowego w poprzednich modelach.

Na tylnym panelu urządzenia znajdują się cztery porty USB, nowość — czytnik kart SD, karta sieciowa Ethernet, port Mini DisplayPort i długo oczekiwany port HDMI. Dzięki ostatniemu mini uda podłączyć do telewizora HD bez użycia adapterów. To znowu sprawia, że PC jest bardziej przyjemny w obsłudze. Na przednim panelu jest tylko wskaźnik aktywności i gniazdo ładowania dysków (zainstalowana 8-szybki nagrywarka DVD).

Mac_Mini_2010_1

Odnośnie polewy nowego mini, to zależy od modelu KOMPUTERA, w których dwa: standardowa i serwerownia. W obu jest zainstalowany procesor Core 2 Duo Intel o częstotliwości 2,4 Ghz, 2,66 Ghz, odpowiednio, i karta graficzna NVIDIA GeForce 320M. Pamięci ram w modelu standardowym 2 GB, a pojemność dysku twardego 320 GB. W serwerowej wersji ilość RAM została zwiększona dwukrotnie, a pojemność HDD wynosi 500 GB, plus u niego większa prędkość obrotowa (7200 obr./min vs 5400 obr./min 320-гигабайтной modelu).

Mac_Mini_2010_2

Bojownicy o czystość środowiska i poprawa ochrony środowiska będą też zadowoleni z nowością. Dany KOMPUTER zużywa o 25% mniej energii elektrycznej, niż poprzednik. Pomimo masy innowacji, wyższej jakości i kompaktowej obudowy i zwiększoną wydajność, cena Mac mini 2010 roku produkcji pozostał bez zmian: za standardowy model w USA Apple prosi $699, a za wewnętrzną — $999. Nawiasem mówiąc, ostatni, oczywiście, jest w komplecie serwerowej wersji systemu Mac OS X 10.6.3.

Główne pytanie teraz: co będzie z Apple TV? Czy warto czekać zobaczenia aktualizacji konsoli? Co to będzie? Istnieją przypuszczenia?