Co mi się podobało w Opera 9.5 beta

Norwescy twórcy zaprezentowali pierwszą wersję beta Opera 9.5. Program jest jeszcze surowa, pełna błędów i nie jest zalecane dla normalnego użytkowania, jednak nie mogłem się powstrzymać.

Na oficjalnej stronie można znaleźć duży lista zmian (a to tłumaczenie). Szczególnie chcę podkreślić:

  • Szybkość pracy. Zazwyczaj, gdy deweloperzy wypuszczają nową wersję przeglądarki, wszystkie jak jeden donoszą o przyspieszenie pracy. I generalnie to nie jest tak, :) Opera 9.5 ma wszelkie szanse stać się miłym wyjątkiem: póki co wersja beta szybciej niż Opera 9.24.
  • Pracę z Google Docs & Spreadsheets. Dla mnie to jest najważniejsza nowość, ponieważ stale do czynienia z онлайновыми tabelami Google. Wcześniej musiał uruchomić FF, teraz można nie rezygnować z Opera.
  • Synchronizację. Użytkownik może synchronizować zakładki, elementy w Speed Dial, przyciski-ustawienia Personal Bar. To duży krok w kierunku użytkowników, którzy korzystają z wielu komputerów (wiele domów ma kilka samochodów, nie mówiąc już o tradycyjnym przykładzie «dom-praca»). Mam nadzieję, że w przyszłości będzie można synchronizować i wiadomości rss. Przy okazji, jeśli korzystać z usługi Opera Link, to można synchronizować zakładki nie tylko między komputerami, ale i komputerem, na przykład telefonem komórkowym. Synchronizacja
  • Wyszukiwanie w historii. Zazwyczaj, gdy zaczynamy wprowadzać link w pasku adresu przeglądarki oferuje opcje z wcześniej odwiedzonych witryn. Tutaj wyszukiwanie odbywa się nie tylko na adresy, ale i wszystkie historie (w tym tytuły stron). Wygoda polega na tym, że kiedy nie wiesz dokładnie adresu, ale pamiętaj, przynajmniej częściowo, nagłówek, aby znaleźć strony, będzie łatwiej. Wyszukiwanie w historii Opery

Nieprzyjemny moment aż jeden się popsuł pokaz tylko кешированных zdjęć. Ale na pewno są i inne błędy. Zresztą nadal mi się bardzo podoba Opera 9.5, zostawię jako głównej przeglądarki.