CouchSurfing: pokrótce, komunikowania się, studiować i podróżować

W jednym z postów o naukę języków obcych ja mimochodem wspomniała dość ciekawy serwis. Jest on idealnym miejscem dla wszystkich, którzy lubią podróżować i przyjmować u siebie gości. Poza tym słyszałam pozytywne opinie o ten system od znajomych. Więc, co to jest CouchSurfing?

Каучсерфинг - uczestniczyć w tworzeniu lepszego świata, jeden tapczan za jednym razem-1

CouchSurfing — to organizacja non-profit międzynarodowa sieć, która łączy podróżnych z ponad 230 krajów na świecie. Зарегистрировашись w tej sieci masz możliwość wymiany doświadczeń kulturowych i otrzymywać praktykę językową dość ciekawy sposób: przyjmować u siebie gości z różnych krajów i na pewno także otrzymywać dach nad głową w dowolnym kraju, który znajduje się na liście. A kto, jak nie rodowity mieszkaniec, może lepiej pokaż swoje miasto i opowiedzieć o swoim kraju, o zwyczajach i obyczajach ludu?

Ponadto, CouchSurfing organizują różne ciekawe seminaria i zjazdy w różnych krajach, zbierając razem wszystkich chętnych uczestników. Oprócz komunikacji i zdobywania ciekawych doświadczeń, ten serwis jeszcze i pomaga znacznie obniżyć koszty finansowe podróżnych, bo dostają mieszkania za darmo. W zamian, oczywiście, trzeba także być gotowi zapewnić pokój dla takich samych podróżnych, lub przynajmniej zorganizować dla nich wycieczkę po mieście i sporządzić miłe towarzystwo.

Jeśli nie jesteś dobry w języku angielskim, w prawym górnym rogu można wybrać rosyjski lub ukraiński! Co prawda, będą przeniesione nie wszystkie akapity (nawet nie wiem z czego to wynika), ale i tak biorąc pod uwagę dużą ilość tekstu tłumaczenia cię uratuje.

Каучсерфинг

Tak więc, czy rejestracji. Znajdź swój kraj i język ojczysty będzie to bardzo trudne. Ale podejrzewam, że to z powodu tego, że wybrałam język polski. Przy wypełnianiu ankiety w końcu prosi o podanie, czy możesz podać noclegi ktoś z turystów, lub po prostu z przyjemnością spotkać się z tymi, którzy chcą odwiedzić twoje miasto. Po rejestracji otrzymasz wiadomość na podany e-mail z линком na potwierdzenie. Gdzie będziesz musiał podać swój prawdziwy adres (na który mieszka) i zrobić dobroczynne w postaci jakiejkolwiek kwoty. Wszystko to musi być, tak jak w was musi być całkowicie pewny, bo podajesz nocleg ludziom z innych krajów. Podobnie musisz być pewien, że u ciebie mieszkać porządni ludzie.

Podczas wyszukiwania w serwisie osób, można przeczytać o nich opinie. Przy czym człowiek nie może usuwać lub poprawiać opinie o nim, które zostawili inni ludzie.

Również członkowie społeczności mogą ręczyć za siebie, tym samym podnosząc ocenę i pokazując, że zatrzymywać się tu bezpiecznie, a gospodarze — ciekawe i otwarci ludzie.

Potwierdzenie — to jest jeden sposób potwierdzenia bezpieczeństwa takich podróży. W kwestionariuszu potwierdzasz swój adres fizyczny i zrobić mały dobroczynne.

Przyjaciele — możesz napisać dobrą opinię o człowieku, którego zna osobiście. Gdy dodasz kogoś do siebie do znajomych, wyznaczają pewne pytania. Odpowiedzi na te pytania będą się pojawiać jak masz w profilu, jak i u znajomych.

Dla spragnionych zacząć korzystać z usługi, należy podać informacji o sobie (zainteresowania, czym się zajmuje itp.) i dodać swoje zdjęcie. Następnie możesz znaleźć interesującą cię grupę według słów kluczowych.

Каучсерфинг - Znalezienie Grupy

Wybierając konkretny kraj i język, otrzymasz krótką informację o wybranym kraju i lista ludzi. Wybrałam Australii.

Каучсерфинг - Australia

Klikając na każdej z nich można dostać się na jego profil.

Możesz również skontaktować się ze swoim tak zwanym lokalnym ambasadorem (Ambassador). Амбасадоры — to aktywni użytkownicy serwisu, którzy dobrowolnie działają jako oficera łącznikowego szczebla w społeczności. Czyli to człowiek, który może doradzić, gdzie i u kogo się zatrzymać, powiedzieć, jak najlepiej korzystać z usług społeczności. Żeby go znaleźć, trzeba wypełnić formularz i filtrować według określonych parametrów. Co prawda, w Rosji i na Ukrainie tak i nie znalazłam ani jednego ambasadora.

W zasadzie, można po prostu kliknąć na Community — People Online Now a zobaczysz listę osób, które w danym momencie w sieci. Kliknąć na tego, który ci odpowiada i napisz mu wiadomość. Jeśli znajdziesz wspólny język, to można dowiedzieć się jak to wszystko działa bardziej dostępnym językiem.

Каучсерфинг - Obecni Członkowie Online

Możesz też tworzyć grupy zainteresowań, wgrywać zdjęcia, pisać z ciekawymi ludźmi i czasami przyjeżdżać do nich w gości.

Do jednej mojej znajomej w tym systemie przyjechał amerykanin, który zbierał folklor z różnych krajów. Po Kijowa miał w Rosji. Facet okazał się bardzo towarzyski i pozytywne. Jak dziewczyna, która brała go u siebie i na wyjeździe.

Tak, że każdy, kto chce dużo podróżować i ćwiczyć do nauczenia się języka bardzo, bardzo odradzam ten serwis. Choć przy tym trzeba poświęcić dużo czasu, aby przeczytaniu po prostu ogromne podręczników do działania, ale ten czas warto. Przecież w zamian dostaniesz możliwość ciekawej i żywej komunikacji!