Dobre «nawyki»

Poniżej przedstawiono niektóre cechy pomysłowym i kreatywnym ludziom. Zobacz, może warto rozwijać w sobie te nawyki? Weź pod uwagę, być może to pomoże ci osiągnąć sukces.

Wytrwałość. Innowacyjność to nie tylko wspaniałe pomysły. Do tego potrzebne są również wiara w sukces, ciężka praca i koncentracja na wyniku końcowym. Te aspekty, które pomagają nam wytrwale iść do celu, mimo wszystkich przeszkód.

Należy pozbyć się kompleksów. Kompleksy ograniczają nas i nasze pomysły. Trzeba nauczyć się funkcjonować bez kompleksów, być otwartym na nowe pomysły i żyć, nie ograniczając się. Pamiętaj, że innowacyjność najwięcej zależy od psychologii i inteligencji.

Ryzykuj, rób błędu. Jedną z przyczyn закомплексованности jest obawa przed popełnieniem błędu. Ludzie bać się potępienia swoich czynów, a także kpiny od przyjaciół i kolegów. Nie warto odnosić się do swoich błędów jak do niepowodzenia. Więc traktuj ich jak eksperymenty, bo eksperyment to заведомая porażka, w imię poznania czegoś nowego. Zamiast krytykować siebie za błędy, więc traktuj je jako drogę do sukcesu, ucz się na nich. Jak powiedział wielki uczony Thomas Edison: nie Jestem frajerem, ja po prostu znalazłem 10 000 sposobów, które nie działają.

Zapisuj swoje myśli. Wiele z innowatorów i po prostu kreatywnych ludzi prowadzi pamiętnik, gdzie nagrywają różne pomysły. Czasami genialne myśli odwiedzają nas nagle, i aby nie zapomnieć ich, najpewniejszym sposobem nagrać. Znany dziennik Leonarda da Vinci został zakupiony Билом Gatesa za 30 milionów dolarów.

Działaj według wzoru. Wielu znanych wynalazku jest to, że już wymyślili wcześniej, ale nie udało się doprowadzić wynalazku do perfekcji. Poznaj świat wokół siebie, być może są rzeczy, które możesz zmienić lub poprawić?

Bądźcie odważni. Innowatorzy to zazwyczaj bardzo ciekawi ludzie. Jeśli unleashed zadanie, zastanówcie się, czy można było wyzwolić ją w inny sposób. Czasami takie myśli nakłaniają na nowe odkrycia.

7 Habits of Highly Innovative People