Fajne ciekawostki: кардридеры

Wiadomo, że w odróżnieniu od konkurencji (np. niektórych modeli Sony czy HP) makbuki nie posiadają czytnika kart pamięci, co nie zawsze jest dobre. Na przykład, prędkość pobierania zdjęć w iPhoto/Aperture za pomocą czytnika jest zazwyczaj wyższa, niż przy użyciu przewodu USB, tak, i ostatni zajmuje sporo. Tutaj świetnie pomaga korzystanie z zewnętrznego czytnika kart podłączonego przez USB. Ostatnie zwykle są przedstawiane albo w postaci zdrowych «cegieł», wyrozumiałych kilkadziesiąt formatów albo w formie bardziej kompaktowych urządzeń zbliżonych wielkością do USB pilotów, ale i wiedzę w zasadzie tylko SD/MMC, rzadziej — jeszcze i MS. Próbuje wykryć urządzenie kompaktowe, gotowe «połknąć» karty typu CF rezultatu nie dały, w tym właścicieli odpowiednich kamer w coś nie ma szczęścia :)

ord1.jpg

Ciekawy moment: nie wszyscy producenci piszą o zgodności swoich urządzeń z OS X, pragnienia sam sprawdzać paczki kart na zgodność (z ni cholera nie żartuje…) u mnie nie było, bo wszystko samo się starał trzymać się zaleceń producenta. Co charakterystyczne, różnica w cenie między adapterami, zebrane w piwnicach «dziadka Liao» i bardziej wybitnych собратьсями nie jest tak wielka, jednak pierwsze często wyróżniają się zupełnie nieprzyzwoity widokiem.

Na przykład, byłem pewien, że epoka przezroczyste obudowy i taniego plastiku już daleko w tyle. Ale nie, znaleźć coś jest ładne z wyglądu nie jest takie proste.

transcend.jpgkingston.jpgdigma.jpg

Z drugiej strony, jak tylko zdecydujesz się na format, duża część problemów zostanie rozwiązany. Jak łatwo się domyślić, czytniki kart formatu M2 będą znacznie mniejsze tych, które zgodzą się pracować z SD/MMC.

Co dotyczy wyłącznie wyglądu, to nie opłaca się prezentują кардридеры Transcend: zewnętrznie są doskonale połączone z plastikiem макбуков. Zresztą, Kingston Mobilite 9-in-1 również zasługuje na uwagę, ponieważ jest jednym z niewielu przyzwoicie wyglądających wszystkożernych i kompaktowych e-czytników. Wśród mniej znanych producentów chciałbym zauważyć, ładny CR5-02 Digma, choć znaleźć ostatni w wolnej sprzedaży prawie nierealne.

No i na koniec mała praktyczna rada: nie жадничайте. Jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek będzie potrzebował wszystkich możliwości sprytny adapterów, a oto miejsca podczas transportu zajmują one znacznie więcej «pilotów».