Fajne ciekawostki: przypatrując się do «флешкам»

Dawno minęły czasy, kiedy 64 мегабайтная «pendrive» była luksusem, a asortyment firmy został przedstawiony страшнющего rodzaju kawałkami plastiku. Na co patrzeć przy wyborze pendrive? Na charakterystyki według testu? Zwolnij, фаллометрия poziomu «a moja karta pamieci przewyższa gigabajtowy plik jedną trzecią sekundy szybciej» niech pozostaje losem techno-maniaków. Na zestaw zatrudnienia oprogramowania? Czy ktoś używa tego śmieci? Dobra darmowych alternatyw jest mnóstwo, tak i mylić z tych programów pod makiem zwykle zero. Trwałość? Wątpliwe charakterystyka: to nie jest trwały magazyn danych, tak i okres życia w kilka lat (po czym i urządzenie moralnie przestarzałe) łatwo się opłaca po prostu копеечной ceną. Pozostaje design, dobra z poczuciem piękna u маководов wszystko jest w porządku.

Poniżej przedstawiam wam mały wybór ciekawych, moim zdaniem, «nieposiadanie»…

t3.jpg

USB pendrive Transcend dość dobrze reprezentowane na rynku rosyjskim, a w modelowym wielu firm jest sporo ciekawych rzeczy. Na przykład, w kolorze białym JetFlash T3. Wyglądają po prostu świetnie, miejsce zajmują tyle, że je łatwo umieścić w portfelu, choć za estetykę będzie musiał zapłacić komfort: od razu zrozumieć, co dokładnie stroną umieszczać «pendrive» w port może nie wszyscy, tak i podczas aktywnego użytkowania rysy na obudowie są nieuniknione. Jednak braki te są charakterystyczne dla wszystkich przedstawicieli klasy.

130.jpg

JetFlash 130 może wyglądać i czuć się miłośnikom klasyki: ona znacznie większe, ale i ryzyko utraty lub uszkodzenia jej mniej. Zewnętrznie nic niezwykłego: biały obudowa z kolorową wkładką, czapka, zaokrąglone kształty. Z drugiej strony, wygląda taka konstrukcja wygląda dość solidnie, w łącznej masie nie jest stracone.

slyd.jpg

A w przeciwieństwie do produktów Transcend sprzedawane niemal na każdym rogu «pendrive» Dima znaleźć w sprzedaży trudniejsze. Większość oferowanych przez firmę modeli nie jest zbyt interesujące, jednak Slyd jest w stanie prześcignąć wielu konkurentów. Wykonane w obudowie suwak wygląda zupełnie niewiarygodna. Co prawda i tutaj wiele kompromisów, gdyż z oczywistych względów część wad odziedziczyła i od сверкомпактных modeli i od «dużych» rodziców.

c702.jpg

Użytkownikom, którzy nie są przyzwyczajeni do «drobiazgi» mogą wyglądać i czuć ssd A-data C702. Dzięki oryginalnej mechanizm, скрывающему gniazdo USB, dopóki ten nie jest używany, nie tylko dobrze wyglądają, ale i są pozbawione nakrętek, stracić które, jak wiadomo, to bułka z masłem.

pd17.jpg

W podobny sposób funkcjonują i «pendrive» serii PD17. Są mniejsze wielkości, mają oryginalną formę z karabińczykiem, umożliwiającym łatwo zawiesić je, na przykład, do pęku kluczy. Niestety, modele w kolorze białym, jak i w przypadku z Digma Slyd nie, tym będzie musiał zadowolić się czerwonym, niebieskim i złotym kwiatami.

pd18.jpg

W serii PD18 białego również miejsca nie było, jednak sama konstrukcja dysku nie mniej oryginalna: jest to pojemnik, wewnątrz którego znajduje się «karta pamieci» i korek, втыкаемая do pojemnika podczas pracy i nie pozwala go szybko stracić. Z jednej strony pozwoliło to zachować mały rozmiar, z drugiej — rozmiar «pendrive» w dobrym stanie wzrasta właśnie z powodu wspomnianego pojemnika.

pleo.jpg

Samsung pod marką Pleomax oferuje tyle piękne i kompaktowe dyski USB, które z jednej strony są wystarczająco małe, aby być przeszkodą, z drugiej — na tyle duże, aby połączyć klasyczną konstrukcję i łatwo się łączyć. Co prawda, żadnych sztuczek technicznych oprócz prawie niewykrywalne niebieskie diody led na czole tu nie ma: złącze chroni kompaktowy wpr, tak i on sam jest wykonany z żelaza: неоригинально, ale trwałe.

Oczywiście, to nie wszystko, ciekawych i ораганильных modeli wystarczająco dużo, t. h. mam nadzieję, że ta opowieść nie ostatni. Chcesz zaproponować swoje pomysły — piszcie w komentarzach!