Google Apps — najlepsze rozwiązanie dla małego biura z pracownikami zdalnymi

Niedawno u nas w biurze, którego praca opiera się na programie Microsoft Exchange, pytanie pracownika o tym, że doradzić go do znajomego, który posiada niewielką online biznes, dla organizacji obiegu dokumentów, korespondencji itp. w obrębie domeny.

Na to pytanie ja, przeciążenie informacją o żadnych Лотусах, Эксченжах i Z., poszedł do namysłu, a admin, który budował system Exchange bez zastanowienia wypalił — «tak, zainstaluj Google Apps». Rozwiązanie idealnie pasowała do siebie.

0C118AA3-207A-44A9-B6A1-69EBD2D71258.jpg

Poniżej proponuję tłumaczenie części artykułu z ReadWriteWeb o tym, że Google Apps — rozwiązanie wielu problemów.

Jeśli jesteś zainteresowany tematem, to zerknij na Google Apps oczami Microsoft.

1. Niski koszt użytkowania. Google Apps Premier Edition kosztuje tylko $50/rok na użytkownika. Za tę niewielką kwotę można zaoszczędzić na licencji programowych i w pewnej liczbie administratorów systemu.

2. Oszczędności na «sprzęcie». Google Apps chmurze system i nie trzeba byc twoje serwera. Nie musisz wprowadzać standardy na PC (na przykład, zawsze postawić Windows, antywirus, Outlook, …), przecież korzystać z wewnętrznymi narzędziami może i użytkownik Windows, Mac i Linux.

3. Zmniejszenie wydatków na bezpieczeństwo. Wynika z p. 1. i pkt 2.

4. Jednolite komunikacja. Na Google Apps dzisiaj realizowane usługi Google Voice (w USA), Google Wave, Google Buzz, Google Talk i Gmail, co zapewnia zdalnym pracownikom szeroki wachlarz kanałów komunikacji.

5. Kontrola obecności online. W wygodnym interfejsie będziesz stale wiedzieć, kto jest dostępny dla komunikacji w czasie rzeczywistym.

6. Wspólna praca. Dokumenty Google pozwalają jednocześnie pracować z dokumentami i zachować jedną kopię dokumentu, nie плодя wiele jego wcieleń. Do USA można wykorzystać numer telefonu Google Voice do komunikacji z pracownikami pracującymi w domu.

7. Wideokonferencji. Zainstaluj plugin w Gmail lub Google Wave z Extention Library, i będziesz mógł organizować wideokonferencje.

8. Mobilność. Wszystkie aplikację Google Apps mają wygodne mobilne wersje, a Gmail obsługuje protokół IMAP, tak, że mail można czytać z klientów mobilnych BlackBerry, WM, iPhone i Android.

Dock-13.jpg

9. Duża liczba aplikacji firm trzecich. Dziś w Google Apps Marketplace dostępnych jest wiele dodatków do platformy. Koniecznie zobacz jak wiele już tam jest.

Ale przed tym, jak podjąć decyzję na korzyść Google Apps w swojej firmie, pamiętaj historię słynnej amerykańskiej gazety, która nie ukazała się w jeden dzień z powodu niedostępności chmury Google. Nikt nie mówi, że to się stanie z tobą, ale nikt szczególnie nie reklamować przerwy w pracy z powodu awarii serwera Exchange.