Jak medytować: proste i zrozumiałe porady praktyczne

Materiał ten opowie o tym, jak medytować. Jest on oparty na licznych badaniach i technikach od różnych guru. Ludzie mają dość ogólne pojęcie o medytacji, mimo, że jest to bardzo prosta rzecz. Wokół pełno błędnych wyobrażeń o tym, czym jest medytacja i jak nauczyć się medytować.

Wspólne urojenia

Dziwne, że wokół jest tak proste rzeczy jak medytacja narodziło się tyle nieporozumień. Po pierwsze, medytacja to sposób na uspokojenie i samopoznania, tak, że każdy krytyczna analiza tutaj nie działa. Po drugie, siedząc w pozycji lotosu i recytacja mantr — to nie jest medytacja, chociaż to też jest przydatne. Tak czy inaczej, zapomnij wszystko, co widzieliście w filmach, czy to, co ci powiedzieli przyjaciele. Medytacja to po prostu.

Jaka jest medytacja w rzeczywistości

Medytacja — to istnienie i nic więcej. Nic tajemniczego, żadnych wymagań i tajemnic. To istnienie w najbardziej prosty i zrozumiały. Co to znaczy?

Jeśli медитируете prawidłowo, po prostu растворяетесь i ubiegać się w pustkę. Wszystkie swoje codzienne problemy i zmartwienia odchodzą na drugi plan. Możesz stać się pustym naczyniem i nie więcej.

Aby rozpocząć medytację, znajdź ciche i spokojne miejsce, gdzie nie będzie ci przeszkadzał rodzina, dzieci i wierny pies. Następnie po prostu usiąść i zrelaksować się. Każde miejsce, w którym czujesz się komfortowo będzie właściwa. Po tym, jak wygodnie, spróbuj uspokoić swój umysł i zaprowadzić porządek w myślach. Zamknij oczy i oddychaj głęboko.

Zostań obserwatorem

Ta technika oczyszczania świadomości jest bardzo prosta, choć może wydawać się niezwykłe. Zarząd główny jest taki: po prostu spróbuj wyrzucić z głowy wszystko. Oczywiście, jest to niemożliwe. Dlatego, zostań obserwatorem i obserwuj biegiem swoich myśli. To jak twoje odczucia podczas startu samolotu: jesteś tu, a twoje myśli są gdzieś na dole i spojrzeć na nich z boku. Niech będą gdzieś na dole, oni na pewno spotkają się na lotnisku.

Kluczową cechą tego numeru — rozbrat. Po prostu oglądaj się swoimi przemyśleniami ze strony. Kiedy zacząłem to robić, zauważyłem, że przestają one jakikolwiek wpływ na mnie. Drażliwość i poważne problemy w czasie zniknęły dla mnie. Cokolwiek powiesz, a w отстраненности ma swoje plusy.

Расслабив w ten sposób świadomość, czuwają nad biegiem. Jeśli będziesz ostrożny, można zauważyć, że stopniowo myśli po prostu rozpuścić. Kiedy byliśmy dziećmi, my o nic nie dbali. U nas nie było tej powagi i odpowiedzialności, jak teraz. My po prostu żyli i o niczym nie myśleć.

Kontynuując ćwiczenia

Stan takiego отстраненного istnienia charakteryzuje się dużymi korzyściami. Kiedy otworzysz oczy po medytacji, wszystko wydaje się inne, niezwykłe. To dziecinne poczucie magii, którym wypełniony jest świat. Można również zauważyć, że myśli, które trzeba wyrzucić z głowy, nie raz przyjdą temu. Te dwa zjawiska są związane, należy zwrócić uwagę na nich.

Rzeczy wokół ciebie będą wydawać się bardziej pełnią. Jakby można zobaczyć je po raz pierwszy. Dzieje się tak dlatego, że medytacja stawia cię w stan, w którym twój umysł nawet pod prąd. Nie można od razu wrócić do zwyczajem myślenia i do strasznej przyzwyczajenia od razu dawać ocenę na wszystko wokół. Będziesz po prostu zobaczyć, powiedzmy, fotel. Zamiast wywoływać obraz fotele w swojej głowie. I to normalna rzecz wypełnione niezgłębionej głębi.

Medytacja podnosi cię na nowy poziom świadomości. Tak, tak, to proste ćwiczenie na zawieszenie od rzeczywistości. Jeśli będziesz trenować, można wywoływać uczucie niezwykłego otoczenia, kiedy chcesz. To pomaga patrzeć na rzeczy pod dowolnym kątem i rozwiązywać złożone problemy. Wiele osób nazywa to oświecenie, choć nie tak.

medytacja

Długim gracza czystość myśli

Gdy dopiero zaczynasz medytacyjnej praktyki, skup się na oczyszczeniu umysłu. To bardzo trudne zadanie! Najpierw twój umysł będzie bardzo chaotyczny, nie zniechęcaj się i kontynuować zajęcia. Jeśli czujesz się zdezorientowany i zły, ale nic nie możesz z tym zrobić — proszę usiąść angażować się w takim stanie. Ale lepiej się uspokoić i wziąć rzeczywistość jak jest, jakakolwiek by ona nie była.

Poczujesz postęp, gdy po medytacji swoje niepokoje i codzienne myśli wracać będzie z pewnym opóźnieniem. Tutaj zaczyna się zabawa. Z czasem będziesz w stanie odsuwać moment zanurzenia się w codzienność coraz dalej. Swoje myśli w chwili medytacji będą niezwykle czyste.

Wyniki medytacji i sam stan warte wysiłku. Jest spokojny, adekwatną osobą z nowym spojrzeniem na rzeczy, można osiągnąć znacznie więcej innych.