Jak nauczyć się lepiej pisać

Postanowiliśmy przedstawić kilka porad słynnego pisarza Stephena Kinga. Mamy nadzieję, że nasi czytelnicy doskonale wiedzą, że nie ma znaczenia, napisz czy powieść, raporty z pracy lub blog, porady w tym przypadku są uniwersalne.

Pisz na temat. Nie trać czasu czytelników na zbyt duże wejścia, liryczne dygresje i długie opowieści o swoim życiu. Przejdź do rzeczywistości, tak szybko, aby czytelnik nie zdążył stracić zainteresowanie.

Zrób szkic. Potem wszystko inne. Zwlekaj wykonany szkic lub projekt na jakiś czas, to pozwoli zmienić sposób myślenia i uzyskać jasną perspektywę w pozostałej materiału. Czas definiowanie sami, do wpisów na blogu to może być dzień lub dwa.

Obniż tekst. Usuń wszystkie zbędne słowa i zdania, to przyniesie więcej przejrzystości i emocji w twój tekst. Jednak nie należy nadużywać, zaleca się przyciąć materiał nie więcej niż 10%.

Bądź szczery. To stworzy silną emocjonalną więź z czytelnikiem. Użyj prosty i zrozumiały język, słowa, które jako pierwsze przychodzą ci na myśl.

Nie martw się z powodu tego, co mogą pomyśleć inni. Jeśli zbyt wiele uwagi zwracać na krytykę, to mało co się uda napisać.

Czytaj dużo. To pomoże czerpać nowe pomysły, aby zrozumieć, jak pisać nie warto, poszerzyć swoje horyzonty i pogłębić wiedzę.

Pisz dużo. Tak, to dziwne, ale po to, aby lepiej pisać, trzeba pisać więcej! Często wielu po prostu czekają na inspiracji, a tak naprawdę trzeba po prostu wziąć i zacząć pisać. Jakaś wątpliwość zamieni się w entuzjazm.

Życzymy ciekawych materiałów i ciekawych postów!

via Stephen Kings Top 7 Tips for Becoming a Better Writer