Jak udawać, że pracujesz: 10 szkodliwych porad

Szkodliwe porady od George ‘ a Konstanca, które można wykorzystać jako papierka lakmusowego do identyfikacji szczególnie zapracowanych ;)

Główną sprawą swojego życia

Może stać się każdy drobiazg.

Trzeba tylko mocno wierzyć,

Co jest ważniejsze, sprawy nie ma.

I wtedy nie zaszkodzi

Wam ani zimno, ani gorąco,

Bez tchu z zachwytu,

Zajmować bzdurę.Grigorij Oster

Spróbuj wejść w jakiekolwiek istotne biurowiec, biura każdej ważnej firmy. I zobaczysz, że tam na pewno są zajęci ważnymi sprawami. Ale przy tym, dlaczego, nie patrząc na taką zatrudnienia, czasu świecą, pracownicy pozostają na noc w biurach, firmach nie powstają, a pomysły i pozostają tylko pomysłami.

Ale przy tym wszyscy są bardzo zajęci. Tak! I nie waż się im przeszkadzać! Ale jest podejrzenie, że wszystkie te ważne i zajęci ludzie po prostu z powodzeniem udają liczba spraw w ich harmonogramie pracy. Jak to zrobić? Bułka z masłem.

Szkodliwy wskazówka nr 1. Nigdy nie należy chodzić po biurze bez dokumentów w swoich rękach

Ludzie z dokumentami w rękach wyglądają jak bardzo zatrudnieni pracownicy udający się na przykład na jakieś ważne spotkanie.

Ludzie z pustymi rękami wyglądają jak bezczynnie шатающиеся w kierunku kawiarni, na kawę z automatu lub biurowej mojej sukni.

Ludzie z gazetą w ręku wyglądają tak, jakby były kierowane do toalety.

I do «strzału kontrolnego» upewnij się, że bierzesz ze sobą do domu dużą ilość wartościowych — to tworzy wrażenie, że pracujesz dużo więcej, niż mieści się w standardowe godziny pracy.

Szkodliwy wskazówka nr 2. Użyj komputera, aby wyglądać zajęty

Za każdym razem, gdy korzystasz z komputera, to wygląda jak praca dla przypadkowego obserwatora. Przy tym możesz robić wszystko co chcesz sprawdzać osobiste e-maile i rozmawiać, oglądać френдленты w sieciach społecznościowych… wszystko, co chcesz, tylko nie do pracy!

A jeśli nagle niespodziankę twój szef (a na pewno cię zastanie za tym zajęciem), można usprawiedliwić się tym, że testujesz nowe oprogramowanie lub przeczytał artykuł o tym, jak aktywność w serwisach społecznościowych wpływa pozytywnie na sprzedaż lub wizerunek firmy i teraz zajmujesz się tym, co czytasz i uczysz się samodzielnie pracować z соцсетями, oszczędzając tym samym pieniądze firmy na specjalne szkolenia.

Szkodliwy wskazówka nr 3. Stale trzymać bałagan na biurku

Kierownictwo musi odejść, pozostawiając za sobą stół czysty — to znak, że z kierownictwem radzi sobie dobrze. Jeśli porządek na biurku obserwuje się u szeregowego pracownika, to znaczy, że nic nie jest zajęty.

Jeśli twój stół zawalony dokumentami, więc ciężko pracujesz. I im więcej gruz, tym więcej masz do zrobienia. Jeśli wiesz z góry, że musi podejść pracownik na określonym dokumentem, umieścić go na sam dół istniejącego stosu z wartościowych i długo go szukać.

Szkodliwy wskazówka nr 4. Użyj poczty głosowej

Nigdy nie odbieraj telefonów, jeśli masz automatyczną sekretarkę. Ludzie dzwonią nie tylko dlatego, że chcą coś dać. Najczęściej pracownicy lub przełożony dzwoni do ciebie dlatego, że chcą, aby wykonywali za nich ich pracę.

Jeśli ktoś zostawił ci wiadomość na pracy, zadzwoń na obiad. Po pierwsze, trudno kogoś застанете na miejscu. A po drugie, w ten sposób można pokazać, jaki jesteś zajęty i sumienny pracownik.

Szkodliwy wskazówka nr 5. Wygląda niecierpliwy i zirytowany

Jeśli ciągle się gdzieś spieszyć, wszystkich подгоняете i obrażony na temat i bez, to tworzy wrażenie, że jesteś przytłoczony pracą i tylko czas robienia przeszkodę za blokadą.

Szkodliwy wskazówka nr 6. Wyjdź z biura później

Zawsze bądź w pracy do późna. Zwłaszcza, jeśli twój szef w biurze. Przy tym nie musi pracować. Możesz przeczytać kanał rss lub magazyn, do którego nie dochodziły ręce.

Wychodząc z pracy, przejść obok gabinetu instrukcje i upewnij się, że cię widzieli.

Wysyłaj e-maile służbowe w godzinach pracy (wcześnie rano lub późno wieczorem) i w święta i weekendy.

Szkodliwy rada nr 7. Róbcie tego głośniej

Róbcie tego jak najgłośniej, gdy wokół ciebie jest jak najwięcej ludzi. Róbcie tego tak, jakby ci bardzo, bardzo ciężko i jesteś w ciągłym stresie.

Szkodliwy rada nr 8. Zoptymalizuj swoją strategię gruzu

Gruzu z dokumentów na pulpicie może być za mało. Wrzuć jeszcze i na podłodze stos książek i folderów!

Szkodliwy rada nr 9. Stwórz swój własny słownik

Wyłowić nowe modne i skomplikowane komputerowe język i ten żargon w rozmowie z kierownictwem. I nie jest to konieczne, żeby cię rozumieli. Najważniejsze, żeby brzmiało mądrze i patosem.

Szkodliwy wskazówka nr 10. Nie daj się złapać!

I co najważniejsze — staraj się nie wpaść i w żadnym wypadku nie przekazać przypadkiem link do tego artykułu swojemu szefowi!