Jak zaoszczędzić przy zakupie biletów lotniczych

Jest to dość proste i bardziej niż możliwe. Trzeba tylko skorzystać z dowolnego z następujących opcji: oferty linii lotniczych, bilety firm w niedgrogim lub «last minute» na loty czarterowe.

Oferty

Odbywają się one praktycznie każdej z linii lotniczych, aby przyciągnąć nowych klientów. Ceny biletów w ramach takich ofert jest więcej niż zwykłych, jednak oczywiście istnieją pewne ograniczenia:

  • terminy zakupu biletów i wykonywania lotów
  • czas pobytu w mieście przyjazdu
  • założenie biletów
  • ilość przewożonego bagażu

Tak więc, dla każdego, kto ma możliwość zaplanować podróż z wyprzedzeniem, promocje — świetny sposób, aby zaoszczędzić znaczne kwoty na biletach lotniczych. Śledzić wszystkie oferty tego rodzaju pomogą strony-agregatorów, wydawnictwa najświeższe informacje na temat sprzedaży biletów (można zapisać się na aktualizacji mail lub rss).

Firmy w niedgrogim

Mimo, że w naszym kraju takich firm aż trochę (SkyExpress i niektóre loty S7), są już dobrze sprawdzają się wśród pasażerów. Wśród firm zagranicznych warto wymienić RyanAir, GermanWings, AirBaltic.

Takie firmy oferują tanich lotów kosztem oszczędności. Przede wszystkim na ilości używanych samolotów, na paliwie i na bardziej rzadkiej konserwacji narzędzi pneumatycznych (nie bójcie się tego, po prostu stosowane są najbardziej nowoczesne i nowe samoloty, które zużywają mniej paliwa i nie wymagają постояных remontów), w zakresie первозимого bagażu. Niektóre usługi, takie jak posiłki na pokładzie, mogą być niedostępne lub dostępne za dodatkową opłatą (wyjątek — S7). Bilety najczęściej dystrybuowane za pośrednictwem internetu (nas to nawet cieszy!).

Naturalnie są i minusy u takich przewoźników. To opóźnienia lotu (na откликам klientów) i loty na krótkich odcinkach.

Czartery

Najmniej wygodna opcja, ponieważ bilety na te loty w otwartej sprzedaży praktycznie nie robią i są realizowane, w zasadzie, biurem podróży, który stara się sprzedać bilet tylko w połączeniu z trasą. Czasami jednak «last minute» oferta (bilet + wycieczka) może wyjść ci taniej jednego biletu na zwykły lot.

Braki w charterów mnóstwo. To przede wszystkim poważne opóźnienia lotów, wątpliwe obsługa i korzystanie tylko z popularnych kierunków.

W końcu chcieli zauważyć, że zmieścić w jednym poście wszystkie niuanse zakupu biletów, podróży lotniczych i przewoźników jest dość trudne, dlatego ze wszystkimi swoimi pytań prosimy o kontakt w komentarzu. Podzielimy się zawsze swoje doświadczenie, dobra, jest całkiem przyzwoity.