Laptopy Apple nadal były najbardziej wiarygodne

Nie tak dawno mówiliśmy o wynikach badania jakości laptopów różnych producentów, według których Apple MacBook i MacBook Pro znajdują się na czwartym miejscu pod względem niezawodności. Pierwsze trzy miejsca były za ASUS, Toshiba i Sony. Jednak The Apple Blog poinformował o nowym badaniu po 3 kwartałach 2009 roku, który udowadniał niezawodność produktów firmy Apple. Teraz wiadomo, że MacBook i MacBook Pro prowadzą dla wszystkich wskaźników, a laptopy ASUS w 3 kwartale spadły na niezawodności na trzecie miejsce.

laptopy Apple są najlepsze

Badanie przeprowadzono amerykańską firmą Rescuecom, specjalizującą się w naprawie komputerów. Według otrzymanych przez tę firmę danych, ocena niezawodności sprzętu od Apple wynosi 374 punkty w porównaniu z 166 punktami u ASUS. Ocena była przeprowadzana z obliczania współczynnika zakupionych laptopów i tych, które znalazły się w Rescuecom na remont, a także z uwzględnieniem jakości konstrukcji i wsparcia technicznego ze strony producenta.

Dyrektor generalny Rescuecom David Millman (David Millman) zasugerował, że bardziej częste awarie sprzętu ASUS mogą być wyjaśnione dużą ilością netbooków w składzie towarów od tego producenta. A oto jedna z zalet laptopów Apple można uznać za aluminiowa obudowa, która chroni ich od awarii i uszkodzeń.

Co do innych producentów komputerów przenośnych, jest na drugim miejscu po Apple okazała się firma Lenovo, Toshiba i HP zajęły czwarte i piąte miejsca odpowiednio.