Letnie desery: lodowe banany w czekoladzie

Kolejny przepis do kolekcji letnich zimnych deserów, który nie wiem dlaczego обходила stroną trzy lata. Napotkania na niego po raz tysięczny na jednym z kulinarnych blogów, zdałam sobie sprawę, że mimo wszystko warto spróbować. I spróbowałam – wyszło niespodziewanie dobre. Tak więc, oto jedno z ulubionych dań amerykanów – mrożone banany w czekoladzie!

Letnie desery: lodowe banany w czekoladzie

Produkty: banany, czekolady, orzechy (do smaku), herbatniki, wafle.

1. Jeśli skórki banany od skórki, przeciąć je na kawałki około 4 cm długości, нанизываете je na drewniane шпажки lub patyczki do lodów i wysyłasz w zamrażarce.

2. Aż banany mrożone растапливаете czekolady w kuchence mikrofalowej, dodać tam łyżkę oleju roślinnego. W poszczególnych блюдцах, przesuwając strzaskane orzechy, okruchy ciasteczka i gofry okruchy.

3. Wyjmujesz banany z zamrażarki, окунаете je w czekoladzie, a następnie w orzechy, herbatniki lub wafle – twój wybór. Gotowe banany umieścić na tacy, застеленный papierem do pieczenia i ponownie wysłać do lodówki.

Okazuje się, wygląda na bananowe lody. Jedyne ALE – banan okazuje się naprawdę lodową i jeśli masz wrażliwe zęby, gryząc go nie będzie tak miło. Dlatego po tym, jak można zanurzyć się banany w czekoladzie, w zamrażarce ich stawiać nie koniecznie – czekolada i tak twardnieje.

pyszne desery, banany, czekolada

deser: banany w czekoladzie i orzechach

najlepszy letni deser, deser

Miłego apetytu!