Małe aktualizacje dla komputera Mac Pro i Xserve

Mac ProFala aktualizacji produktów Apple dostał się do komputera Mac Pro. Apple zapewnia konsumentom możliwość ustawić procesor Quad-Core Intel Xeon 3,33 Ghz (który kosztuje dodatkowe $1200) i dysk twardy o pojemności 2TB. Te aktualizacje dotyczą i serwerów Xserve.

Nowy, szybszy procesor jest oferowana użytkownikom w dodatku do już istniejących w ofercie 4-rdzeniowemu procesorowi o częstotliwości 2,66 Ghz, Intel Xeon 2,93 Ghz.

Komputer Mac Pro z 4-rdzeniowym procesorem 2,66 Ghz kosztuje $2499, a 8-nuklearna łódź z dwoma procesorami Quad-Core Intel Xeon taktowany częstotliwością 2,26 Ghz koszt w wysokości od $3299. Korzystanie z dwóch 4-rdzeniowe procesory 2,93 Ghz spowoduje użytkownikowi dodatkowe $2600 wydatków.

Nawiasem mówiąc, niektórzy mówią, że w przyszłości Mac Pro będzie napędzany nowym 6-rdzeniowym chipem Gulftown (Core i9). Może on pracować w półtora razy szybciej niż w 4-rdzeniowe procesory Xeon, a energii przy tym zużywają do 50% mniej. Ponadto, zakłada się, że Apple na ten temat jest umowa na wyłączność z firmą Intel.

Co do dysku twardego, instalacja 2-терабайтного dysku będzie kosztować, którzy chcą w $550. Biorąc pod uwagę nowe HDD, maksymalna ilość miejsca na dysku w komputerze Mac Pro wyniesie 8 TB, a w serwerze Xsеrve – 6 TB.

Ile to wszystko będzie kosztować w Rosji wyobrazić.